Orbán Viktor szerint aki nem fideszes, az a brüsszeli irányba megy

Orbán Viktor szerint aki nem fideszes, az a brüsszeli irányba megy
Fotó: Bődey János / Telex

425

Fontosabb részletek:

  • A jövőnket az Unión belül képzeljük el a NATO védelmi pajzsának biztonságában, de szuverén országként, amely a konnektivitás jegyében az Egyesült Államoktól kezdve Kínán, Oroszországon át egészen a türk államokig mindenkivel gazdasági kapcsolatokat ápol, mondta Orbán Viktor hétfői nemzetközi sajtótájékoztatóján.
  • Orbán azt állította: Brüsszelben már döntöttek arról, hogy háborúba fognak menni, de a sorkötelezettség bevezetése a háborúból kimaradó Magyarországon nem illeszkedik a sorba.
  • Venezuela amerikai megtámadásáról a magyar álláspont az, hogy nem akarnak álláspontot kialakítani az akcióról. „Megtörtént, és azt nézzük, hogy ez Magyarországnak jó vagy nem”.
  • Orbán Viktor most már azt mondta: ugyan kért pénzügyi védőpajzsot Donald Trumptól, de nem volt olyan elérhető, ami mindkét országnak megfelelő.
  • A Szőlő utcai ügyben a kormányfő szerint azt kell tisztázni, hogy a sok éve történt első feljelentés után miért volt sikertelen a nyomozás.
  • Független attól, hogy ki fia borjai három elvárásom van: tartsák be a törvényeket, fizessék be az adót és adjanak munkát a magyar embereknek – válaszolta Orbán Viktor a családtagjai gazdagodásáról szóló kérdésre, amit a Telex tett fel.
  • A kormány még tanulmányozza a Beneš-dekrétumokra vonatkozó szlovák törvényt. Addig két dolgot tud írásba adni: a felvidéki magyarokat továbbra is támogatják, és a kollektív bűnösség minden megnyilvánulását elítélik.

Ezt a közvetítést már lezártuk.

Mindenkinek csak egy kérdése lehet – ezzel kezdte Orbán Viktor éves sajtótájékoztatóját Kovács Zoltán államtitkár. Ez az az évi egy alkalom, amikor Orbán Viktor az ígérete szerint minden kérdésre válaszol. A miniszterelnök későbbi programjai miatt két órájuk lesz az újságíróknak a kérdésekre. Kovács szerint 63 médium van jelen, és több mint százan vannak a teremben.

Fotó: Bődey János / Telex
Fotó: Bődey János / Telex

„Pár óra és indul a baráti terefere a nemzetközi sajtó jeles képviselőivel. Téma lesz bőven” – harangozta be Orbán Viktor hétfő reggeli Facebook-posztjában az évindító sajtótájékoztatóját, amit még tavaly év végén hirdettek meg.

Orbán azt írta, a témák között lesz, hogy a liberális világrend összeomlott, az új világrend pedig még „forrásban van”, ezért szerinte veszélyes évek jönnek. „A magyar embereknek ebben a helyzetben kell idén áprilisban utat választaniuk” – írta. Szerinte a Tisza a „brüsszeli zsákutcába” vezet, ők pedig a „béke és a biztonság útját” ajánlják.

Kiderült, Orbán semmilyen kérdéstől nem tart, „a témák tartsanak tőlünk”, Magyarországon pedig mindent meg lehet kérdezni:

„A Kontroll újságírója azért nem vehet részt az eseményen, mert a Miniszterelnöki Sajtóiroda állítása szerint a hétvégén már túl későn jelentkezett a ma délelőtt 11-kor kezdődő sajtótájékoztatóra” – írja Facebook-posztjában a Kontroll.hu.

A Kontroll szerint Gulyás Balázst, a Gulyáságyú Média alapító szerkesztőjének a regisztrációját indoklás nélkül utasították vissza.

A miniszterelnök az utóbbi négy évben következetesen december 21-én tartotta meg sajtótájékoztatóját, ez most az év elejére csúszott át. Ez az egyetlen alkalom minden évben, amikor Orbán Viktor kiáll a hazai és a külföldi sajtó elé, és válaszol a felmerülő kérdésekre.

A 2024-es eseményen több lap, köztük a Telex sem kapott lehetőséget, hogy feltegye kérdéseit.

A legutóbbi, még 2024 végén tartott sajtótájékoztatóján többek között azt mondta, nem zavarja, hogy a családtagjainak, a barátainak (például Tiborcz Istvánnak és Mészáros Lőrincnek) nagyobb vagyona van, mint neki – bár tanácsokat nem ad nekik, de azért „a mértéktartást erénynek tartja”.

Kedvenceink
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!