Szeptember 2-re tüntetést szerveznek a Madách kirúgott igazgatójáért
2024. augusztus 28. – 13:16
A Madách Imre Gimnázium diákjai tüntetést szerveznek szeptember 2-án, hétfőre, a tanév első tanítási napjára a Belügyminisztérium épülete elé. A Facebookon meghirdetett eseményhez azt írták, így akarják kifejezni felháborodásukat amiatt, hogy kirúgták a gimnázium igazgatóját, Mészáros Csabát.
„Igazgatónk nem értett egyet azzal a félmegoldással, ami a telefonok és egyéb digitális eszközök kitiltására vonatkozó kormányrendelet, és kijelentette, hogy a Madáchban ez nem lesz így”
– olvasható az esemény leírásában. A szervezők azt kérik a tüntetés résztvevőitől, hogy ne vigyenek semmilyen pártszimbólumot vagy jelképet, fegyvert, ne rongáljanak, gyújtsanak tüzet, és tartózkodjanak a szabálysértésektől. Azt is kérik, hogy a tüntetés résztvevői készítsenek táblákat, transzparenseket. „Senki ne jöjjön olyan ruhában, ami eltakarhatja az arcát, mindenki legyen felismerhető” – írták.
Néhány volt madáchos diák augusztus 28., szerda este 7 órára is spontán békés tüntetést szervez a gimnázium elé.
A Belügyminisztérium szerdán délelőtt közölte, hogy azonnali hatállyal felmenti a Madách Imre Gimnázium igazgatóját, Mészáros Csabát, mert „egy jogszabályt be nem tartó, azzal nyíltan szembehelyezkedő vezető nem irányíthat állami intézményt”.
Korábban a Madách Imre Gimnázium kijelentette: nem fogják betartani azt a rendeletet, ami alapján az új tanévtől minden tanulótól el kell venni a mobiltelefonját a tanítás kezdete előtt. Az iskola vezetése szerint „életszerűtlen” lenne leadni a mobilokat tanítás előtt, mert bármelyik órán szükség lehet a telefonokra a tanuláshoz. Bár a gimnázium házirendje eddig is tartalmazta a mobiltelefonok iskolai használatát, a kép- és hangrögzítés korlátait, a tanárok arra kérik a diákokat, az órai magatartásukkal ne kockáztassák, hogy a mobiltelefonokat tanítás előtt elvegyék tőlük.
A Madách tantestülete elfogadhatatlannak tartja az igazgató kirúgását.
Arról, hogy az okoseszközök korlátozása hogy nézhet ki a gyakorlatban, és mindez hogyan fogja befolyásolni a diákok és a tanárok életét, arról ebben a cikkben írtunk részletesen.
A rendelettervezetet korábban a Pedagógusok Demokratikus Szakszervezete (PDSZ) átgondolatlannak és kidolgozatlannak nevezte. A kormány pedig 200 milliárd forintért vett laptopokat a diákoknak és a tanároknak, hogy most kitiltsa azokat az iskolából.