Bevárják az uniós jogalkotást, ami miatt nem biztos, hogy a 2022-es választásokig lesz Facebook-törvény Magyarországon.
média
RSS
Osztrák és német újságírók mondták el tapasztalataikat a magyarországi és a szlovéniai helyzetről. Ki akarná kitenni magát annak, hogy a közmédia kétrészes lejárató anyagot készítsen róla, vagy hogy a lányát másik iskolába kelljen íratnia a véleménye miatt?
Már január végén bejelentette Mark Zuckerberg, hogy csavarni fognak az algoritmusokon, most pedig meg is tették. A főpolgármester szerint ezzel a Facebook országok sorsába szól bele.
Természetesen ez még nem időszerű, csak a cikkben felejtették el azt közölni, hogy a nyilatkozó szervezet elnöke egyben a Magyar Nemzet főszerkesztője is.
A Fidesz-közeli médiának kisebb a hangereje, de a KESMA létrejötte üdvös a pártnak. Mészárosról elhiszi, hogy tisztességesen gazdagodott, Orbánnak pedig a kiadásai miatt nincs megtakarítása. Nagyinterjú Deutsch Tamással.
Hiszen a kórházi főigazgatóság szerint a közmédia úgyis megfelelően dokumentál.
Több pontban is válaszoltak az Európa Tanács kritikájára. Arra viszont nem reagáltak, hogy miért torzítja az állam a médiapiacot, és hogyan lépnének fel a megtámadott újságírók védelmében.
Fenyegető a kormánypárti média túlsúlya, a független újságírók ellen pedig fellángolhat az erőszak, írja az ET emberi jogi biztosának jelentése. A magyar kormány szerint a memorandum megalapozatlan, és csalódottak a jelentés miatt.
Rövid tartalmi ismertető: egyharmad Fidesz-üzenetek, egyharmad központilag szerkesztett bulvár, egyharmad reklám. Mindez százezres nagyságrendben.
Ha nem lenne sajtószabadság, akkor ön ezt nem tudná elmondani – mondta a műsorvezető, miközben lenémították a férfit. Egy decemberi adásban történt az eset, egy olvasói levél alapján bukkantunk rá.
Az utóbbi napokban Fidesz-közeli médiumok célkeresztjébe került a politikus egy interjúja miatt. Márki-Zay szerint valójában a lapok munkatársai is tudják, hogy mire gondolt, csak hazudnak. Az erkölcsi leépülés mellett a szellemi színvonal sem erős a kormánypártban – mondta.
Over the past few weeks, the state of Hungary’s media has become the focus of intense public debate both domestically and across Europe. After the exclusively Fidesz-chaired Media Council revoked the oppositional Klubrádió’s frequency for bureaucratic reasons, the freedom of the Hungarian press, alongside that of the Polish and Slovenian press, once again came under scrutiny in the European Parliament.
A volt amerikai elnököt a Twitterről és a Facebookról is örökre kitiltották.
Ezen a héten is összegyűjtöttünk a cikkeinket, amikben körül jártunk néhány megkérdőjelezhető állítást.
1918-ban cenzúra jellemezte a hazai sajtót a spanyolnátha miatt, derül ki az Arcanum Digitális Tudománytárból. Közben a kormány csak fejlődő egészségügyről és ha nem is iráni diákokról, de oroszok által behozott vírusról beszélt.
A KESMA-hoz tartozó Four Four Two-ban felidézték, „mennyi bajjal járt” Hrutka János a Ferencvárosnak.
Ezúttal Leyna Bloommal írt sajtótörténelmet a Sports Illustrated fürdőruhás melléklete.
Saját platformot szánnak a jövő influenszereinek.
Miközben a belga járványügyi adatok miatt szörnyülködtek a köztévében, elfelejtették közölni, hogy még soha nem volt ennyi halálos áldozata a járványnak egy nap alatt.
A Facebook február végén tíz napra minden hírt letiltott a felületéről Ausztráliában, az ország új médiatörvénye ellen tiltakozva.
Míg közel 500, jelentős részben közpénzből működtetett kiadvány áll közvetlenül kormányzati kontroll alatt, addig nagyítóval kell keresni az ellenzékhez köthető sajtót. Médiapiaci fact check március 15-én, a magyar sajtó napján.
Az utóbbi napokban kétszer is szokatlan beszélgetés kerekedett a közmédia egyik betelefonálós műsorában. A vonal túloldalán általában idős emberek vannak, őket kérdezik a kormányzati narratívához igazított témákról. Néha azonban mindenki meglepetésére olyan emberek telefonálnak, akik nem értenek egyet az uralkodó állásponttal. Megmutatjuk, hogyan reagál erre a műsorvezető!
De ettől függetlenül a magyar kormány szerint minden rendben van a médiával. Az Európai Parlament szerint viszont nem, erről vitáztak szerdán Brüsszelben.
Céljuk: reagálni a magyarországi médiaállapotokkal szemben megfogalmazott „tendenciózus vádakra”.
A Clubhouse nevű, meghívásos, hangalapú közösségi platform az elmúlt hónapokban hirtelen nagyon népszerű lett. A techvilág prominensei is használják, Kínában viszont már be is tiltották.
A brit királyi udvarból kiugrott herceg arról beszélt egy interjúban, hogy egy idő után olyan súlyos nyomás volt rajtuk, hogy úgy érezte, „el kellett menekítenem a családomat, de ez nem jelenti azt, hogy leléptünk volna.”
Levelet írtak az Európai Bizottság versenyjogért felelős biztosának a szerintük romló állapotok miatt.
Az igazságügyi miniszter korábban arról írt, hogy a „digitális károkozás nem maradhat következmények nélkül”.
A fideszes képviselő szerint Nyugaton brutálisan erős öncenzúra van, Magyarországon viszont minden újságíró nyugodtan dolgozhat.
De a közösség, élükön a most elküldött alapítóval, bízik a folytatásban.