Maratonfutás

RSS

Megdőlt a világcsúcs női félmaratonban

A tokiói olimpián bronzérmes etióp atléta, Letesenbet Gidey most Valenciában győzött 1:02:51 órás idővel.

A túl gyors kezdés után a világcsúcs elmaradt a Berlin Maratonon, a favorit Bekele csak harmadik lett

Féltávnál még bőven a világrekordon belül volt az élmezőny, de visszaütött az iram, végül az etióp Adola nyert. Szabó Nóra Eb-szintet és egyéni csúcsot futva a 11. lett a nők között.

Kizárták a bécsi maratonfutás győztesét, mert túl vastag volt a futócipőjének talpa

Az etióp Hurisa a megengedettnél egy centivel vastagabb talpú cipőben nyert. A verseny előtt egy másik cipőmodellt jelzett a szervezőknek.

A csaknem agonizáló női maratonista rendíthetetlen akaratával írta bele magát a sporttörténelembe

Az 1984-es olimpián futottak először a nők maratont. A svájci Gaby Anderssen-Schiess kiszáradt a melegben, az utolsó néhány száz méteren sokkolta a nézőket torz mozgásával, de nem lehetett megállítani, borzasztó szenvedések árán, 41 fokos lázzal végül elérte a célt.

A sportszerűtlenséggel vádolt maratonista azt állítja, a csúszós palackok miatt tarolta le a frissítőket társai elől

A francia Amdouni kimerültséggel és a palackok csúszósságával magyarázta a fél világot felháborító mozdulatot. Ha szándékosan tette, annak sem volt sok értelme.

A sportszerűtlenség csúcsa: a pusztító hőségben direkt lesöpörte a vizet társai elől a francia olimpiai maratonfutó

Morhad Amdouni akciója nélkül is épp elég kínzó volt a hőség.

Felemelő pillanatok a maratonon: a második helyen beérő futó hajrá közben a barátját is érembe hajszolta

A holland Nageeye a szintén szomáliai születésű, de belga színekben versenyző Abdit biztatta az utolsó kilométereken, nem hagyta összeomlani, mindketten érmesek lettek.

Eliud Kipchoge a hőségben is könnyed versenyzéssel őrizte meg a maratonfutás trónját

A kenyai az utolsó 11 kilométert már egyedül futotta, megdöbbentő magabiztossággal nyert a nehéz szapporói körülmények ellenére is. A hőségben a mezőny negyede nem ért célba. Kipchoge a harmadik olyan maratonista, aki megvédte a címét.

Jéggel teli szatyorral a meze alatt futott be a női maraton győztese

A tokiói olimpia Szapporóba helyezett női maratonján a kenyai Jepchirchir győzött, leelőzve világcsúcstartó honfitársát is a meleg, párás időben.

A magyar maratonfutó, akit a szívükbe zártak a japánok

Az 1964-es tokiói olimpián egy órán át futott együtt Sütő József és a később tragikus sorsú Cuburaja. Szótlan összekapcsolódásuk milliókban ragadt meg. Sütő országos rekorddal ötödik lett az olimpián, amivel sokakat meglepett. A hegyi futások tették erőssé, edzések után 15-20 mákos palacsintát is bedobott. 84 évesen is mindennap fut hat kilométert.

Győzelemmel és szuper idővel tért vissza a maraton királya

Eliud Kipchoge hét éven át volt veretlen, de októberben pocsék versenyt futott. Most egy lezárt repülőtéren körözve bizonyította be, hogy még mindig ő a főnök 42,2 kilométeren.

A London Maraton bajnokánál olyan értéket mértek, amit csak súlyos vérveszteségnél szoktak

A 2017-ben nyertes Wanjiru az életével is játszott, vérdoppinghoz nyúlhatott a szakértők szerint.