Futball

RSS

Hiába remekelt idén is Lewandowski, Messi megkapta a hetedik Aranylabdáját

Egy év kihagyás után idén ismét átadták az Aranylabdát, a lengyel csatár pedig hiába mentette át tavalyi formáját idénre is, alulmaradt az argentin klasszissal szemben a szavazáson.

Idő előtt lefújták a Benfica bajnokiját, mert a koronavírus sújtotta ellenfelénél csak hatan maradtak a pályán

Megtizedelte a Belenensest a járvány, annyi volt a fertőzött náluk, hogy kilenc emberrel kellett kiállniuk a meccsre.

A Szalai Attila átigazolása körüli hercehurca, nem lapinformációk alapján

A magyar válogatott futballista Szalai Attila lehetséges átigazolásával kapcsolatban csak úgy repkedtek az összegek és a különböző sztárklubok nevei. De mennyi ezeknek a híreknek a realitása, és miért káros ez a jelenség? Mit gondol erről Dzsudzsák Balázs, aki hasonlót élt át, amikor nagy csapatokkal hozták hírbe?

Az Eb-győztes olasz válogatott vagy Cristiano Ronaldo már biztos, hogy lemarad a jövő évi foci-vb-ről

A pótselejtezők sorsolása után az is kiderült, hogy Ibrahimović és Lewandowski közül is csak az egyik utazhat majd Katarba jövő novemberben.

Kikapott a Betistől, továbbra is pont nélkül az Európa-ligában a Ferencváros

Sorozatban 8 vesztes nemzetközi kupameccsen van túl a magyar csapat.

Miért coming outolnak olyan kevesen a profi sportban?

Nemrég egy ausztrál profi futballista azon kevesekhez csatlakozott, akik még aktív pályafutásuk alatt jelentették be, hogy melegek. A profi sportban még mindig nagyon kevesen mernek coming outolni. Mi ennek az oka, és mit mondanak erről az érintettek?

Játékboltot csinálnak a futball-vb-ből, de nem ez a baj vele

Egy év múlva ilyenkor már az első téli futball-vb-t nézhetjük: Katar rajtra készen áll új stadionjaival és infrastruktúrájával. Sok stadion kis helyen, repülő helyett elég lesz a metró, de a kevés szálláshely miatt a tengerre és a sivatagba kényszerülhetnek a szurkolók. A kompakt vb-t beárnyékolja az építőmunkások jogainak semmibe vétele.

Egy palackkal fejbe dobták a szögletre készülő futballistát, félbeszakadt a Lyon-Marseille-meccs

Öt perc után öltözőbe küldte a bíró a csapatokat. Dimitri Payet pár hónapon belül másodszor lett palackdobálás áldozata.

A dánok edzőmezén szponzorlogók helyett politikai üzenetek lesznek a futball-világbajnokságon

A katari stadionépítéseknél erősen sérültek a munkások alapvető emberi jogai, ez ellen tüntet majd a csapat.

Két zárt kapus válogatottmeccsre enyhítette az MLSZ büntetését az UEFA

Ráadásul a második zárt kaput két évre felfüggesztették.

A világbajnokság egy olyan szám, ami velünk továbbra sem tűnik oszthatónak

Pont odáig értünk a világbajnoki selejtezők végén, ahová az adatok szerint való a futballválogatott. Most kezdődhet újra a reménykedés és fogadkozás, miközben az évekkel ezelőtt beharangozott fejlődést, előrelépést a statisztikák nem támasztják alá. Elemzés matekról és futballról.

Mfor.hu: Közpénzből vásárolhatta be magát a fideszes Tiba István sportegyesülete az elárverezett balmazújvárosi stadionba

A Balmazújvárosra alaposan rájárt a rúd az elmúlt két évben, de a jelek szerint a 2019-es bukás után sem állt le az állami pénzpumpa.

Kikapott a jordán női focicsapat, aztán megvádolták az ellenfél kapusát, hogy ő amúgy egy férfi

Az iráni Zohreh Koudaei két tizenegyest is kivédett, ezzel jutott tovább a csapata.

Az Eb-győztes olaszok hiába veretlenek, csak pótselejtezővel juthatnak ki a vb-re

Svájc beelőzte őket, Dánia is ott a katari vb mezőnyében.

Lengyelország-Magyarország 1-2

Hiába hiányzott sok kulcsjátékosa a magyar válogatottnak, 2-1-re legyőzte az esélyesebb és már pótselejtezős lengyeleket az utolsó vb-selejtezőn. Schäfer szerzett először vezetést, majd egyenlítés után Gazdag is betalált. Rossi csapata csoportjában nem tudott előrelépni, a negyedik helyen zárt.

Szoboszlai Dominik kihagyja a lengyelek elleni hétfő esti vb-selejtezőt

Az RB Leipzig futballistája a vasárnapi edzés után érzett izomfájdalmat a combjában.

Magyarország–San Marino 4-0

A magyar futballválogatott négy góllal nyerte a San Marino elleni vb-selejtezőt. Előbb Szoboszlai Dominik talált be, majd Gazdag Dániel növelte az előnyt. A második félidőben Szoboszlai újabb gólt lőtt, a hajrában meglett a negyedik is, Vécsei is gólt szerzett.

A világbajnokság és a magyar válogatott: az utazás már azelőtt véget ért, hogy elkezdődött volna

A magyar futballválogatott a két utolsó világbajnoki selejtezőjére készül. A nyári Európa-bajnokság eufóriája után kijózanító pofonok jöttek, de valójában semmi kirívó nem történt. Vélemény.

Egy újabb magyar futballista iratkozott fel a Bundesliga góllövői közé

A Bochum játékosa, Novothny Soma szerezte meg élete első gólját a német első osztályban. Fejesénél először lest intettek, a videóbíró viszont megadta a találatot.

Hertha-sportigazgató: Dárdai tudta, hogy három vereség és az érzelmi kitörése után ki kellett volna rúgnom

Fredi Bobic azért nem tette meg ezt szeptember elején, mert nyugalmat és stabilitást akart a futballklubnál.

Negyedszer is kikapott a Fradi az El-ben, nem lesz tavaszi kupaszereplés

A Celtic 3-2-re nyert Budapesten.

Börtönbüntetést kapott egy rasszista brit szurkoló, aki az angolok fekete játékosait becsmérelte

A targoncásként dolgozó férfi bűnösnek vallotta magát. Azután vonták felelősségre, hogy egy kollégája jelentette a 18 másodperces videóját a Facebooknak és a rendőrségnek.

Lionel Messi: Senki sem kérte tőlem, hogy ingyen játsszak a Barcelonában

Az argentin futballista szerint a Barça elnöke, Joan Laporta hazugságot terjesztett róla a klubváltása után.

Kórházban kötött ki a mellkasi fájdalmak miatt a Barça-meccs közepén lecserélt Agüero

A klub közlése szerint kardiológiai vizsgálatokra volt szükség.

A Real Madrid nyerte az El Clásicót, a szurkolók a meccs után megtámadták a Barca edzőjének kocsiját

A spanyol bajnokságban emellett egy gólzáporos meccsen meglőtték a forduló gólját, a Real Sociedad pedig ugyan döntetlent játszott, de továbbra is vezeti a tabellát.

Annyi gólt rúgtak a Roma–Napolin, ahány edző nem kapott piros lapot a meccsen

Jól sejtik, 0-0 lett a végeredmény. Mourinho a 81. percben kapta meg a második sárgáját, Spallettinek pedig röhejes módon a lefújás után mutatta fel a pirosat a játékvezető.

Az utolsó pillanatban fordított a Honvéd ellen az emberhátrányban focizó Mezőkövesd az NB I.-ben

Őrületes izgalmak után győztek 3-2-re, pedig több mint 70 percig tíz emberrel játszottak. A Puskás Akadémia simán verte a DVSC-t, a Fradi ikszelt az MTK-val.

Szalah mesterhármast lőtt, saját pályáján semmisítette meg a Manchester Unitedet a Liverpool

A túloldalon csak egy Ronaldo-lesgólra futotta, 5-0 lett a vége. A Leicester a Brentfordot verte, a Tottenham kikapott az eddig remeklő West Hamtől, az angol bajnokságban.

73 millió forinttal tartozik Vácnak a helyi fociklub, a tervezett akadémiából még semmi sem valósult meg

Emiatt az egyik városi műfüves pálya felújítása nem tud időben elkezdődni.