futball

RSS

Eriksen csak defibrillátor nélkül focizhatna tovább Olaszországban

Az olasz bajnokság egyik bizottságának tagja arról beszélt, hogy a dán játékos szívritmus-szabályozó eszközzel nem léphet újra pályára az Interben.

A mexikói fociválogatott simán verte a franciákat az olimpián

Nem is ez volt az egyetlen érdekes eredmény, Brazília a németeket győzte le 4-2-re, a spanyolok pedig nagy meglepetésre 0-0-t játszottak Egyiptommal.

Pedofil bűncselekmény miatt tartóztathatták le az Everton egyik futballistáját

A klub rövid közleményben elismerte, hogy a nyomozás idejére felfüggesztették az egyik játékosukat.

Rasszista beszólás miatt vonult le a pályáról a német olimpiai futballcsapat

A Honduras elleni meccsük félbeszakadt, Jordan Torunarigha szerint az egyik ellenfele megsértette őt.

A jereváni vereség után lemondott a Mol Fehérvár FC sportigazgatója

Kovács Zoltán 2015 óta volt a fehérvári klub sportigazgatója.

Premier League-csapathoz igazolt a magyar válogatott Bolla Bendegúz

A magyar Eb-keretbe is bekerülő 21 éves játékos 2026-ig írt alá a Wolverhamptonhoz, a következő szezont kölcsönben a svájci Grasshoppersnél töli majd.

München helyett Isztambul rendezheti a 2023-as BL-döntőt

Az UEFA ismét átvariálta a következő évek döntőinek helyszínét.

Egy góllal és egy finn öngóllal továbbjutott a Puskás Akadémia az Európa-konferencialiga selejtezőjében

Először nyert a felcsúti csapat nemzetközi tétmeccset.

A számok megmutatják, miért nyerhettek az olaszok, és miért szólt a támadófutballról az Eb

A meccsenkénti közel hármas gólátlag és a támadófutball miatt is emlékezetes marad az Európa-bajnokság, az olasz válogatott pedig több kimagasló statisztikát is fel tudott mutatni.

Albán szélsője mesterhármasával nyerte a koszovói BL-visszavágót a Ferencváros

A magyar bajnok kettős győzelemmel ejtette ki az FC Prishtinát a BL-selejtező első körében.

Európa-bajnokság után, Anglia elleni meccs előtt: mi a realitás a magyar válogatott számára?

A magyar válogatott az Eb-n megmutatta, hogy a nagyok játékát már meg tudja nehezíteni, fegyelmezettségével, harciasságával, győzni akarásával a vele egy szinten lévő csapatokkal tud egy ki-ki meccset játszani. De a talajtól elrugaszkodás nélkül kell a jövőre készülni.

Premier League-csapat veheti meg a magyar válogatott védőt, Bolla Bendegúzt

De valószínűleg kölcsönadják majd.

Jó napja volt Ferenc pápának, szülőhazája Copát, fogadott hazája Eb-t nyert

Örül a focis sikereknek, de pár napot még kórházban kell maradnia.

TelexSport: milyen Európa-bajnokság volt ez?

Tizenegyespárbaj után Olaszország nyerte az Európa-bajnokság döntőjét vasárnap éjjel, mi pedig megpróbáltuk felidézni és értékelni mindazt, amit az idei Európa-bajnokságon láttunk a csapatoktól. Vendégünk Nagy Ervin színész volt.

Olaszország Európa-bajnok, tizenegyespárbajban legyőzte Angliát

A hosszabbításban sem sikerült eldönteni az Európa-bajnokság döntőjét, így a tizenegyesek döntöttek, azt pedig az olaszok jobban bírták, és ezzel megnyerték a tornát. Az angoloknál három rúgó is hibázott. Olaszország másodjára nyertek Eb-t.

Meccs közben rosszul lett, de megmentették a játékos életét a józsai sportpályán

Egy fejelés után érkezett rosszul a földre, de társai gyorsan szabaddá tették a légutait.

Sergio Ramos mezszámát előbb közölték, mint hogy bejelentették volna a szerződtetését

Hivatalos, hogy a PSG-ben folytatja a spanyol futballista, de egy kommunikációs baki miatt sem volt váratlan a bejelentés.

Wenger és Mourinho is kiakadt az angolok döntőt érő 11-esén, amivel több baj is volt

Két labda volt a pályán, lézerrel zavarták a dán kapust, és maga a büntetőt okozó helyzet is véleményes volt.

Anglia–Dánia 2-1

Anglia hosszabbításban verte az Eb meglepetéscsapatát, Dániát, ezzel története során először döntőzhet az Európa-bajnokságon, ráadásul hazai pályán. A dánok rövid ideig vezettek, utána hősiesen küzdöttek, de végül minden energiájuk elfogyott. Vasárnap jön az olasz-angol döntő.

BL-selejtező: szenvedős kezdés után 3-0-s Fradi-siker a Pristina ellen

A 71. percig 0-0 volt, aztán jött hét jó perc a koszovóiak ellen.

TelexSport élő: már csak négy csapat maradt az Eb-n!

Szabó Benedek zenésszel vesszük sorra az Európa-bajnokságon látottakat, és megpróbáljuk kitalálni azt is, hogy ki nyerheti meg a tornát. De mi lesz a belgákkal?

Több tízezer fontot akart kicsalni a biztosítójától a sérülést tettető amatőr focista, félpályás góllal buktatta le magát

Callum Saunders élete gólja is lehetett volna ez, végül öngól lett belőle.

Dánia átverekedte magát a cseheken, már elődöntős az Eb-n

A negyeddöntőben 2-1-re nyertek a dánok, és bár az első félidő után úgy tűnt, nagyon simán meglesz a győzelem, a szünet után Csehország összekapta magát, és megszorongatta az ellenfelét. Dánia 1992 óta nem járt az elődöntőben.

Az UEFA most Oroszország és Azerbajdzsán előtt hajolt meg szivárványügyben

Betiltották a szivárványos reklámokat a Szentpéterváron és Bakuban rendezett Eb-negyeddöntőkön.

TelexSport élő: rákapcsolt a foci-Eb: mi is nekiugrottunk a negyeddöntőknek!

Sajó Dávid és Hrutka János meghívott vendégükkel, Puskás Petivel beszélték ki az Európa-bajnokságon látottakat a TelexSport élő adásában. Terítéken a nyolcaddöntő legőrültebb meccsei, a torna leghíresebb szurkolója, na meg az, hogy mit várhatunk a negyeddöntőktől.

Mit jósolnak a statisztikák az Eb-negyeddöntőkre?

Az angolok eddig kevesebbszer találták el a kaput, mint a magyar válogatott. A spanyolokat ideje komolyan venni, a belgákra várhat a legnehezebb út a döntőig. De mi a helyzet a négy meglepetéscsapattal?

Ukrajna 121. perces góllal negyeddöntős, kiestek a svédek

Két hatalmas kapufájuk is volt a meccset emberhátrányban befejező svédeknek, akik az utolsó utáni percre fogytak el. Danielson brutális belépő miatt kapott pirosat a hosszabbításban, ez megpecsételte a svédek sorsát, 2-1 lett a hosszabbítás végére. Ukrán–angol negyeddöntő jön majd.

Anglia felőrölte a németeket: 2-0-val negyeddöntős az Európa-bajnokságon

Egészen a hajráig Németország volt a meggyőzőbb a nyolcaddöntős meccsen, aztán jött Sterling és Kane, és a legjobb nyolcba lőtték csapatukat. A magyarok csoportjából továbbjutott válogatottak mind kiestek a nyolcaddöntőben.

Ennek a szurkolónak az arcai mutatják meg legjobban, mekkora érzelmi hullámvasút lehet egy focimeccs

Szorongás, fájdalom, csalódottság vs. felszabadultság, és határtalan öröm.

C. Ronaldo rémálma: a svájciak kólával tuningolták magukat a sorsdöntő meccsen

Egyre biztosabb, hogy a mostani foci-Eb nemcsak a magyar válogatott nagyszerű teljesítményéről vagy a szokatlanul sok kihagyott tizenegyesről és öngólról marad emlékezetes, hanem a kóláról is.