A rektor azt mondta, akkora a bizonytalanság, hogy jobban teszik, ha inkább várnak.
Palkovics pár hónapja hat nagy egyetemről mondta egyértelműen: nem lesz struktúraváltás. Ebből januárra kettő maradt, ahol nem kezdődött el. Megkérdeztük őket, ahogy az országos hallgatói önkormányzatot is.
Az állam három nagy tudományegyetemnél, Szegeden, Pécsen és Debrecenben is át akarja nyomni az egyetemi fenntartói rendszer átalakítását. Az érintettek közül sokan színjátéknak tartják, hogy formálisan nekik kellene kérniük az átalakítást, azt mondják, ez egy lejátszott dolog, ráadásul amúgy sem reális, hogy két hét alatt átgondolt és megfontolt döntést lehet hozni egy ilyen nagy horderejű ügyben.
Az egyetem hallgatói Freeszfe Egyesület néven új alkotóműhelyt hoznak létre.
Ez egy, a Szabad Pécs birtokába került belső levélből derült ki. A Debreceni Egyetemen szintén folynak tárgyalások a modellváltásról.
Lori Loughlint és férjét azért ítélték el, mert a gyereküket kenőpénzért cserébe juttatták be egy amerikai egyetemre.
Hongkong felszabadítását és függetlenségét követelték, nemzetbiztonsági ügy lett belőle.
Az orvosi egyetem részben megtartja a személyes jelenlétet igénylő órákat, a hallgatók logisztikai nehézségektől és magától a fertőzési kockázattól is tartanak. Szeged is csak részben áll át online-ra, és a kollégiumokat sem ürítik ki teljesen.
A rektor elmondása szerint nem ők kezdeményezték a modellváltást.
Kompromisszumos döntésként átnevezés helyett az epitheton ornans mellett döntött az egyetem, „Szent-Györgyi Albert Egyetemeként” is lehet ezentúl hivatkozni az SZTE-re.
A szenátusi ülésen nem fogadták el a napirendet, így nem tárgyaltak a névváltoztatásról.
Ő viszont állítja, nem háborúzni ment oda. Szarka Gábor csak az igazgatással akar foglalkozni, és nem tartja normálisnak, hogy erre nem kap lehetőséget.
Az igazságügyi miniszter reagált az Európai Bíróság döntésére, a lényeg kb. az, hogy kettős mérce meg Soros-egyetem.