RSS

Őrizetbe vették a meggyilkolt kenyai hosszútávfutó férjét

Ibrahim Rotich külföldre akart szökni az igazságszolgáltatás elől.

Otthonában késelték halálra a kenyai világcsúcstartó futót, Agnes Tiropot

A 25 éves futót meggyilkolhatták, a rendőrség gyanúsítottként kezeli a nő férjét, akiről jelenleg nem tudják, hol lehet.

A túl gyors kezdés után a világcsúcs elmaradt a Berlin Maratonon, a favorit Bekele csak harmadik lett

Féltávnál még bőven a világrekordon belül volt az élmezőny, de visszaütött az iram, végül az etióp Adola nyert. Szabó Nóra Eb-szintet és egyéni csúcsot futva a 11. lett a nők között.

A hullaházban vették észre, hogy még él, öt év múlva olimpiai bajnok lett

Az amerikai Betty Robinson második futására világrekordot állított fel 1928-ban, ő lett a sportág első bajnoknője. Repülőgép-balesete után rövidebb lett az egyik lába, és 36-ban nyert még egy aranyat.

A Magyar Atlétikai Szövetség továbbra is felejthetetlen 2023-as budapesti vb-t szeretne

A vb-bronzérmes gátfutó, Baji Balázs szerint politikai eszköz lett a budapesti vb-ből.

33 éve megdönthetetlen a minden jel szerint kamu világcsúcs, nem is a leggyorsabb futónő a leggyorsabb

1988 óta most először értek Florence Griffith-Joyner 100 méteres világrekordjának a közelébe. A csúcsot sokan kétségbe vonták, hátszél repíthette az amerikait, akit doppingvádakkal is megtaláltak. Közelebb járnánk az igazsághoz, ha vasárnap óta a jamaicai Elaine Thompson-Herahot tekintenénk világcsúcstartónak.

Doppinggal fogták meg a britek olimpiai ezüstérmes sprinterét

Chijindu Ujah volt a 4x100-as váltó első futója, a többiek is bukhatják az érmüket.

Vérdoppinggal bukott meg egy bahreini futó a tokiói olimpián

Alszadik Mikhu még a selejtezőjéből sem jutott tovább, versenyzési jogát felfüggesztették.

Két aranyat, három érmet nyert a hosszútávfutás új királynője a tokiói olimpián

Sifan Hassan menekültként érkezett Hollandiába, 1500-tól 10 ezerig mindent meg akart nyerni az olimpián. Majdnem összejött.

A magyar maratonfutó, akit a szívükbe zártak a japánok

Az 1964-es tokiói olimpián egy órán át futott együtt Sütő József és a később tragikus sorsú Cuburaja. Szótlan összekapcsolódásuk milliókban ragadt meg. Sütő országos rekorddal ötödik lett az olimpián, amivel sokakat meglepett. A hegyi futások tették erőssé, edzések után 15-20 mákos palacsintát is bedobott. 84 évesen is mindennap fut hat kilométert.

Két taktikusan versenyző magyarral búcsúzott az olimpiák műsorától a leghosszabb atlétikai szám

Az 50 kilométeres gyaloglást valószínűleg utoljára rendezték meg, a hőséggel nehezített versenyen a lengyel Tomala nyert. Helebrandt 17., Venyercsán 20. lett négyórányi küzdelem végén.

Carl Lewis az amatőrökhöz hasonlította a döntőről lemaradó amerikai olimpiai váltócsapatot

A 4x100-as férfi csapat hatalmas meglepetésre nem jutott be a döntőbe, csak hatodikok lettek az elődöntős futamban. Az egykori kilencszeres olimpiai bajnok Carl Lewis szerint teljes lebőgés az eredmény.

Az összes csütörtöki magyar eredmény egy helyen

Míg ön aludt, a kajakos Tótka Sándor és Csipes Tamara, valamint az úszó Rasovszky Kristóf is érmes lett az olimpián. Női körvívással elkezdődött az öttusázók versenye is. És mi volt még?

A pálya és a futócipő is trambulin, ezért futnak hihetetlen időket a sprinterek az olimpián

Tokióban már két sprintszámban is megdőlt a világrekord, és tucatszám születtek még szenzációs idők. A pályaatlétikában segít a vitatott szuperszöges cipő, de az olimpiára egy minden eddiginél gyorsabb, visszapattanós gumiborítást is fejlesztettek.

Minden kajak-kenusunk továbbjutott – ez történt szerdán a magyarokkal az olimpián

Atlétikában viszont továbbra sem jönnek a sikerek. Olasz Anna átúszott a mába, és 4. lett.

Az ellentmondásos szabályok miatt extra magas tesztoszteronszintjük ellenére is döntőzhettek a férfias namíbiai futónők

400-on nem indulhatott, 200-on mégis ezüstérmet kaphatott a végén brutálisan futó Mboma. Újabb Semenya-ügy az olimpián.

Újabb doppingeset az olimpián, grúz súlylökő bukott le

Három pozitív mintánál tartunk Tokióban.

Izomszakadással, könnyeivel küszködve sétálta le 200 méteres távját egy brit sprinter

Adam Gemili már a rajtnál sérült volt, de végigsántikálta a távot. Húsz másodperc helyett két perc alatt ért célba.

Történelmi befutó az olimpián, óriási világcsúcs 400 gáton

A norvég Warholm hét tizedet javított, az ezüstérmes is bőven a régi rekordon belül.

Öt érmet hozott a kedd Tokióban: az összes magyar eredmény egy helyen

Bravúros kettős győzelem és egy bronzérem kajakban, olimpiai bajnok lett a birkózó Lőrincz Viktor, a vitorlázó Berecz Zsombor ezüstérmet szerzett, míg női pólósaink bejutottak az elődöntőbe.

Lőrincz Tamás döntős, nyolc között a magyar kézisek, trónfosztás atlétikában

Hétfőn újabb magyar érem született Lőrincz Tamás révén, de az csak kedden fog eldőlni, hogy arany vagy ezüst lesz belőle. Továbbjutott az olimpiát pocsékul kezdő női kézilabda-válogatott, döntetleneztek a férfi vízilabdázók, atlétikában trónfosztották a kenyaiakat, legenda születik a női középtávfutóknál, és európai győzelem a nagyon ázsiai tollaslabdában.

Távolugrás: a kubai Echevarriánál senki nem ugrott nagyobbat, mégis csak ezüstérmes lett az olimpián

Egy verseny, ahol egy 815 centis ugrás többet ért, mint egy 850 centis.

Olasz sprinter nyerte a 100 méteres síkfutást az olimpián

Marcell Jacobs 9,80-as idővel, új európai rekorddal lett olimpiai bajnok.

Egy kínai sprinter került be a legjobb idővel a 100 méteres síkfutás olimpiai döntőjébe

Szu Ping-tien óriási egyéni csúcsot, 9,83-at futott az elődöntőben.