Karácsony egy Orbánnal és Novákkal közös képpel reagált Vitézy főpolgármester-jelölti indulására
2024. március 19. – 10:12
„Főpolgármesterré választásom után szakmai feladatra kértem fel Vitézy Dávidot. Azt mondta, nem tudja vállalni, mert nem engedte meg neki Orbán Viktor, és ő nem szeretne olyan katona lenni, aki Észak-Koreából menekül Dél-Koreába, de hátulról lelövik az övéi. Szakmai feladatra nem engedték, most politikaira küldik. Sebaj. A szabad Budapest a menekülőket befogadja, a betolakodókat legyőzi” – reagált a Facebookon Karácsony Gergely főpolgármester, miután Vitézy Dávid bejelentette: elindul főpolgármester-jelöltként Budapesten.
A Momentum szintén a Facebookon reagált a hírre, azt írták, Karácsonyt támogatják. Szabó Tímea, a Párbeszéd-Zöldek társelnöke ugyanazt a fotót posztolta, amit a főpolgármester, a képhez pedig azt írta, hogy „Összenő, ami összetartozik!”. „Lehet egy vagy két fideszes főpolgármester-jelölt, ellenzéki azonban csak egy van: Karácsony Gergely” – írta a képviselő.
Varju László, a DK alelnöke Karácsony Gergely posztja alá ezt írta: „Karácsonyt mindenképpen támogatom az Észak-Koreaiakkal szemben”.
Brenner Koloman, a Jobbik főpolgármester-jelöltje üdvözölte Vitézy Dávid indulását, a Facebookon azt írta, fontosnak tartja, hogy „pártpolitikai elvárásokat teljesítő pártkatonák mellett a helyi polgárok életét valóban javítani akaró jelöltek is szerepet vállaljanak Budapest jövőjének alakításában”.
Tordai Bence, a Párbeszéd-ZÖLDEK frakcióvezetője a Facebookon reagált Vitézy bejelentésére, lényegében azt, hogy szerinte nem kérdés „Vitézy Dávid az LMP és a Fidesz közös jelöltje. És az is egyértelmű: az LMP ezzel kiiratkozott az ellenzék soraiból.”
Vitézy Dávidot 2006-ban Tarlós István javaslatára választották be a BKV felügyelő-bizottságába, majd Tarlós főpolgármesterré választása után, 25 évesen lett a Budapesti Közlekedési Központ (BKK) vezérigazgatója. Aztán többször is konfliktusba keveredett Tarlóssal, aki végül 2014-ben menesztette Vitézyt a BKK éléről. Az egykori főpolgármester akkor ironikusan „fiatal, elnyomott zseninek és egyszemélyes ötletgazda legendának” nevezte, akivel „a személyisége miatt lehetetlen együtt dolgozni”. Később a Magyar Műszaki és Közlekedési Múzeum főigazgatójaként dolgozott, majd a Budapest Fejlesztési Központ (BFK) vezérigazgatójának nevezték ki, ahol a budapesti és agglomerációs városfejlesztési és közlekedési beruházásokért felelt.
2022 májusában már kormányzati pozíciót kapott: közlekedési államtitkár lett. De miután Palkovics László technológiai és ipari miniszter még az év novemberében lemondott, Vitézy is távozott a pozíciójából. A közlekedési terület átkerült Lázár János minisztériumához, ahova ő már nem ment át államtitkárként. Lázár ugyan azt nyilatkozta, hogy hívta Vitézyt, ő maga tagadta, hogy ez történt volna. Ekkortól vált látványossá a konfliktusuk.