Visszakerült eredeti helyére Kányádi Sándor padja a felújított Arany János utcai metrómegállóban
2023. március 16. – 20:48
Kányádi Sándor 1983-as Hiúság című versét idézve posztolta ki Karácsony Gergely budapesti főpolgármester, hogyan néz majd ki a 3-as metró felújított Arany János utcai megállója. Nem véletlenül ezt a verset választotta Karácsony, mivel a Kossuth-díjas költő ebben arról ír, hogy bárcsak lenne egy padja „lenn az Arany János nevét viselő metróállomáson.” Kányádi vágya 2003-ban teljesült, a BKV díszpadot állított a művész tiszteletére. A pad a felújítás után is megmaradt, és visszakerült eredeti helyére, a peronra. A korábban bemutatott fotókon még nem volt ott, és az állomás többi részén is javában dolgoztak.
Az állomás maga viszont teljesen átalakult Karácsony posztja szerint. Zöldtetőt kapott az épület, ahonnan három mozgólépcső és egy ferdelift megy le a metróhoz. A betonpadok hasonlók, mint amiket a középső és a déli szakaszon lehet látni az állomásokon, és egyébként pedig magyar magyar fejlesztésűek és gyártásúak. A megújult Arany János utcai megálló ismertetőjegye a felszíni épületen és a peronon is végigvonuló, pixelek halmazából összeállított minta, illetve a zöld szín lesz, aminek különböző árnyalatai jelennek meg.
Március 20-tól, azaz hétfő délutántól újra a teljes vonalon jár a 3-as metró. Legalábbis hétköznapokon, mert a felújítás még nem ért véget: hétvégéken csak a Göncz Árpád városközpont és Újpest-központ között járnak a szerelvények. A Nagyvárad téren és a Lehel téren még nem lehet le- és felszállni. A felújított Nyugati pályaudvari állomásról itt vannak fotók.
Az M3-as metró felújítása 2017 őszén kezdődött el. Az öt és fél éve tartó rekonstrukció alatt teljesen megújult a metróvonal infrastruktúrája: új vágányokat és kitérőket építettek be, kicserélték a biztosítóberendezéseket, és szigetelték az alagutakat. Minden állomás új külsőt és belsőt kapott. Akadálymentesítették is a megállókat, lifteket és ferdepályás felvonókat építettek be, hogy a mozgásukban korlátozott emberek is tudják használni a metrót, illetve taktilis jelekkel segítik a látásukban korlátozott emberek közlekedését.