Kálloy Molnár Péter: Én valószínűleg egy sértődős, túlérzékeny majom vagyok
A leginkább a Beugróból vagy a vígjátékokból ismert színész úgy érzi, több jelentős alakítását nem értékelte kellően a szakma, nem ismerik igazán a verseit, a rendezéseit és zenei alkotásait.
Román Panni: Már nem régiségeket gyűjtök, hanem okos, fiatal férfiakat
Román Panni gyűjteményét néhány éve megvette a Néprajzi Múzeum. Gyűjtőkörútjairól, a vidék bezárásáról és az ötvenes, hatvanas évek művészi elitjéről mesélt ezen a héten Veiszer Alindának.
Pál András: Szeretném hinni, hogy a szándék alapvetően jó, de a rendszer már a gyökerénél beteg
Pál András színművésszel Veiszer Alinda beszélgetett a színész szakma megváltozásáról és a politikai hatalomhoz való ragaszkodásról.
Szász János szerint Magyarország olyan, mint egy mérgezett kút, és sajnálja, akinek innia kell...
A filmrendező családjának házába 2021 februárjában berontott a rendőrség és lefoglalta a laptopjaikat. Jó félévvel később emiatt elhagyták Magyarországot. Amerikai életükről most először beszélt...
Láng Annamária: Ebben a mostani hazában nem tudok otthon lenni
A Bécsben dolgozó színésznő szerint itthon „ezt az arcátlan bűnözést nem lehet elviselni”. De Ausztriában is van egyfajta érzelmi deficit, álarcot visel a társadalom, és nem tudni, mi zajlik mögötte.
Egy rendhagyó holokauszttörténet, amely ezzel a könyvvel ért véget
Luiz Schwarcz Légszomj című könyvéből megtudhatjuk, hogyan befolyásolta egy fiú életét az, hogy az apja meg tudott szökni a bergen-belseni koncentrációs táborba tartó vonatról, de a nagyapa halála...
Regény az amerikai tinédzserről, akit szexuálisan kizsákmányolt a rendőrség
Az amerikai Leila Mottley még csak 21 éves. 17 éves korában írta meg Éjjeli árnyak című regényét, amit Booker-díjra jelöltek. A történetet valós események ihlették: az oaklandi rendőrség több tagja...
Ha egy rendszer nem működik jól, a benne élők élete sem kerek
Krusovszky Dénes Levelek nélkül című regénye megmutatja, hogy egy társadalom diszfunkcionalitása milyen hatással van az emberek életére.
Az emberek úgy vesznek könyvet, mintha a Tescóban vásárolnának
A Telex új tárcakötetének bemutatóján megtudhattuk, miért nem klasszikus értelemben vett tárcák a mai tárcanovellák, miért nehezen elképzelhető az újjáéledésük, mit kell megnézni egy újság...
Nem fülbemászó, de kellemes nóta a Dreher-szimfónia
Egy igazi nagy családregény a leghíresebb magyar sörkészítő dinasztiáról. Néha jól felcsigázza az olvasót, hogy aztán ne történjen semmi, néha elvész a részletekben, mégis kellemes olvasmány.
Kövess minket Facebookon is!