Újabb érem a paralimpián, Illés Fanni ezüstérmet nyert a 100 méteres mellúszásban

2024. szeptember 2. – 20:09

Illés Fanni ezüstérmet szerzett az SB4-es kategória 100 méteres mellúszás döntőjében a párizsi paralimpián – írja az MTI.

A magyar versenyző a délelőtti előfutamában a második legjobb időt úszta, így az esti döntőben az 5-ös pályán úszhatott. A Vasas úszója 50 méternél a negyedik helyen fordult, a táv második felében viszont ő és az olasz Giulia Ghiretti is belehúztak, és mindketten lehagyták az addig vezető kínai Cseng Csiaót.

A végén úgy tűnt, a tokiói olimpián aranyérmes magyar úszó vezet, de szinte egyszerre csaptak be a célba az olasszal, végül pedig kiderült, hogy Ghiretti győzött, Illés négy századdal lemaradva a második helyen végzett.

Az idei paralimpia első érmét Konkoly Zsófia szerezte múlt csütörtökön, ő a 400 méteres gyorsúszásban győzött. A 2024-es paralimpia szerdán kezdődött Párizsban, a megnyitóról készült képekből itt válogattunk.