Megvan az első magyar érem a paralimpián: Konkoly Zsófia aranyat szerzett gyorsúszásban

2024. augusztus 29. – 18:09

Konkoly Zsófia aranyérmet szerzett csütörtökön 400 méteres gyorsúszásban, az S9-es kategóriában a párizsi paralimpián. Ez a magyar küldöttség első dobogós helyezése a francia fővárosban.

A 22 éves pécsi versenyző – akinek nem fejlődött ki rendesen a jobb karja – délelőtt megnyerte előfutamát, és a második legjobb idővel jutott az esti döntőbe, amelyben parádésan versenyzett, és visszavágott a címvédő Lakeisha Pattersonnak, aki mögött három éve második volt. Most az ausztrál lett az ezüstérmes.

A harmadik paralimpiáján szereplő, 100 méter pillangón címvédő Konkoly még 100 háton és 100 pillangón, valamint 200 vegyesen indul Párizsban.

A 2024-es paralimpia szerdán kezdődött Párizsban, a megnyitóról készült képekből itt válogattunk.