Többször sikerült már a nagy feltámadás a magyar válogatottnak

2024. június 19. – 17:14

Igaz, nem mostanában. Eb-n kétszer jutott négyes döntőbe a magyar válogatott, 1964-ben bronzérmes, 1972-ben negyedik lett, és mindkét esetben vereséggel kezdtek. A legutóbbi Eb is jó emlék lehet, 2021-ben a portugálok elleni 0-3 után a vb-címvédő franciák ellen 1-1-et játszott a válogatott a Puskás Arénában. Vb-n is volt hasonló feltámadás, 1966-ban a válogatott remek játékkal verte a vb-címvédő brazilokat 3-1-re.

A jelenlegi erőviszonyokat tekintve egy esetleges németek elleni siker most hasonló hatású lenne, mint az volt.

Azért is fontos a mai meccs, mert a hat csoport harmadik helyezettje közül csak négy jut tovább, így nemcsak minden pontnak, hanem minden gólnak is nagy jelentősége van. Jelenleg a csoportharmadikok különversenyében a magyarok az utolsók, de a második teljes kör után sokkal tisztább lesz a kép. Az viszont biztos, hogy egy győzelemmel és negatív gólkülönbséggel nagyon nehéz lesz a 16 közé továbblépni. Erről részletesen reggeli elemzésünkben írtunk.