A tündérmese tovább folytatódott

2022. június 14. – 22:40

A negyedik kaput eltaláló lövésünkből a harmadik gólunkat szereztük, Nagy Zsolt bombázott 17 méterről Aaron Ramsdale kapujába, Ádám Martin a második gólpasszát jegyezhette.

A 82. perc pedig végérvényesen megpecsételte Anglia sorsát, John Stones a második sárga lapja okán idő előtt hagyhatta el a játékteret, ezzel a Nemzetek Ligája indulása óta Anglia kapta a legtöbb piros lapot a sorozatban. Amikor már mindenki elkönyvelte a hatalmas csodát, Gazdag Dániel kapott kitűnő kiugratást, és megadta a kegyelemdöfést: gyönyörűen emelt Aaron Ramsdale fölött a kapuba.

A második játékrészben nem volt az angoloknak kaput eltaláló lövése, a játék minden elemében jobbnak bizonyultunk ezen az estén az Eb-döntőt játszó Anglia ellen, akik 1928 után (Skócia 1-5) veszítettek hazai pályán minimum 4 góllal. Anglia–Magyarország 0-4, még leírni is csodálatos.

Fotó: Toby Melville / Reuters