Szijjártó reagált Zelenszkijnek

2022. május 25. – 15:22

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

Szijjártó Péter külügyminiszter sajátosan reagált Volodimir Zelenszkij ukrán elnökre, aki Davosban szóvá tette, hogy Magyarország miatt nem jött még létre az orosz olaj elleni embargó.

Szijjártó szerint ha amit Zelenszkij Davosban mondott, az ukránul azt jelenti, hogy: „köszönjük nektek magyarok, hogy befogadtatok több mint 720 ezer menekültet, köszönjük, hogy ellátjátok őket, köszönjük, hogy munkát adtok nekik, köszönjük,
hogy felajánlottátok 130 ukrán gyerek gyógykezelését, köszönjük, hogy felajánlottátok a sebesült ukrán katonák kórházi ellátását, köszönjük, hogy 1000 ukrán fiatalnak készek vagytok ösztöndíjat adni, köszönjük hogy készen álltok egy iskolánk, valamint egy óvodánk újjáépítésére, és köszönjük, hogy segítetek a belső menekültek elszállásolásában!”, akkor „a válaszunk az, hogy szívesen és ezután is segíteni fogunk!”

Kapcsolódó
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!