Rekordmagasságba emelkedett a bitcoin árfolyama

2021. március 13. – 16:37

frissítve

Másolás

Vágólapra másolva

1223

Tovább emelkedett a bitcoin árfolyama, szombaton pedig elérte a rekordnak számító 60 ezer dollárt – írta meg a Yahoo gazdasági rovata.

A kriptovaluta értéke január eleje óta több mint 90 százalékkal emelkedett, többek között a Tesla és más nagyvállalatok befektetéseinek köszönhetően. Elon Musk autógyára 1,5 milliárd dollárnyi bitcoint vásárolt, és azt is kilátásba helyezték, hogy hamarosan kriptovalutával is lehet majd fizetni az autóikért. Korábban a Microstrategy nevű szoftvercég is dollármilliókat fektetett bitcoinba.

Az árfolyamnak február végén volt egy hullámvölgye, ami miatt a Musk 20 milliárd dollárt vesztett. A nagyjából 47 ezer dollár körül mozgó árfolyam azóta azonban ismét emelkedni kezdett.

A Goldman Sachs csoport beszámolója szerint az ügyfelek között egyre nagyobb a kereslet a bitcoinra, sokan szeretnék kriptovalutába fektetni a pénzüket.

A bitcoinhoz hasonlóan a dogecoin is fellendült a 2021-es év elején, erről ebben a cikkünkben írtunk.

Vágólapra másolva
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!
EUR 404,32 Ft
USD 355,59 Ft
További élő árfolyamok!