A koronavírus hatása az életünkre az elmúlt egy évben. Milyen rekordokat döntött az internethasználat, hogy alakult a maszkok ára, a lopások száma vagy az irodák bérleti díja? Hány nő küzd a Covid frontvonalában, és hány gyerek fogant meg az összezártságban? Tippeljen, ámuljon!
munkanélküliség
RSS
A KSH adatai szerint az összes munkanélküli közel ötöde a fiatalok köréből kerül ki.
Múltbeli válságok tapasztalatai alapján pályakezdőként sokkal nagyobb szívás minden válság, élethosszig tartó hatásokkal.
A nyilvántartottak 28,1 százaléka, 84 000 ember, több mint egy éve keres munkát.
Valószínűleg sokan újra jelentkeztek, miután a kongresszus december végén jóváhagyta az újabb gazdaságösztönző programot.
A költségvetést és a koronavírus-mentőcsomagot kéne szignóznia, de megmakacsolta magát, kevésnek tartja az embereknek juttatott ingyenpénzt.
Egy új kutatás megvizsgálta, milyen hatásai vannak a gyakran gazdasági gyógyírként emlegetett adócsökkentéseknek, de csak a negatív hatásokra találtak bizonyítékot. A gazdaság nem pörög jobban, viszont az egyenlőtlenségek nőnek az ilyen intézkedésektől.
A GKI konjunktúraindexe decemberben emelkedett, de a lakosság sokkal pesszimistább lett.
Indul a Telexikon, a Telex infovideó-sorozata! Az első részben azt járjuk körül, mit tett a világgazdasággal a koronavírus, miért különleges a mostani válság, és milyen hosszú távú hatásai lehetnek a járványnak az gazdasági életre.
A júliusi negatív csúcs óta folyamatosan javul a helyzet, de még így is többen vannak munka nélkül, mint tavaly.
Mélyebb volt a 2008 utáni válság azokban az országrészekben, ahol több volt a devizahiteles – még azokat is rosszabb helyzetbe hozta a gyakorlat, akiknek nem volt semmilyen hitelük. A közgazdászok által írt Defacto blog első elemzése a Telexen.
A 2019-es adatokhoz képest 35 ezerrel dolgoztak kevesebben a harmadik negyedévben.
A KSH friss, megyei bontású adatai megmutatják, hogyan alakultak a koronavírus által durván befolyásolt első fél évben a főbb társadalmi és gazdasági mutatók. Kevesebb halál és több csecsemő mellett fogytunk tovább, kevesebb volt a baleset. Sok lett az álláskereső, de a bérek nőttek tovább, a turizmus gyászos időszakát élte.
8,1 százalékra nőtt augusztusra. A kelet-európai tagállamokban jobb a helyzet.