RSS
Hardy Mihály lehet a kormánykritikus rádió új főszerkesztője.
Nem azzal volt baja, hogy Fekete-Győr babusgatja a gyerekét, hanem minden mással.
Két hónapja van a kormánynak, hogy eleget tegyen a Bizottság kéréseinek – ellenkező esetben az EU Bíróságára viszik a két ügyet.
Beperelte a magyar államot a rádió az európai emberi jogi bíróságon, miután Magyarországon már nem számíthat jogorvoslatra.
A Kúria elé vitte a rádió hónapok óta húzódó ügyét: szerintük ugyanis jogtalanul utasította el frekvenciakérelmüket a Médiatanács.
Jogsértőnek tartják, hogy az NMHH Médiatanácsa nem hosszabbította meg frekvenciájukat.
A Kúria szerint tévesen állították, hogy jogszerűtlenül utasították el a frekvenciajogosultság meghosszabbítására vonatkozó kérelmüket.
Az Európai Bizottság szerint erősen megkérdőjelezhető indokokra hivatkozva utasították el a Klubrádió frekvenciahasználati kérelmét.
A bíróság szerint a Médiatanács jogszerűen járt el, amikor kizárta a Klubrádiót a frekvenciapályázatból.
A Magyarországi Evangéliumi Testvérközösség vezetőjét felháborítja, hogy a csatorna azért működött együtt a kormánnyal, hogy elhallgattassák a Klubrádiót.
A szerződésükben olyan tétel is van, miszerint, ha a bíróság a Klubrádió számára kedvező ítéletet hoz, akkor vissza kell adniuk a frekvenciahasználati jogot.
Szerinte a valódi ellenzékiség megköveteli ezt a döntést.
Németh S. Szilárd vezérigazgató szerint a rádiót a tartalma alapján ítéljék meg a hallgatók.
A Klubrádió szerint az ATV-csoport függetlensége is megkérdőjelezhetővé vált emiatt.
Az NMHH Médiatanácsa úgy határozott, hogy május 3. és október 29. között, ideiglenesen kereskedelmi rádiós szerződést köt a rádióval.
A Fidesz által delegált tagokból álló hatóság azt állítja, továbbították a frekvencia nélkül maradt rádió keresetét, a Fővárosi Törvényszék szerint viszont ilyen hozzájuk nem érkezett.
„Ez egy végtelenül aljas, gyáva és jogellenes döntés”, mondta Arató András, a rádió elnöke. Bíróságon támadják meg a határozatot.
Egyre nagyobb az esély, hogy a 92,9-es frekvencia visszakerül a Klubrádióhoz.
A 92,9-es frekvenciára szintén pályázó kormányközeli cég visszavonta a kizárása miatti jogorvoslati kérelmet, ami eddig feltartotta az elbírálási folyamatot. A Klubrádiónál nem bontanak pezsgőt, csak várják az újabb fejleményeket.
Vasárnap éjfélkor a Klubrádiónak le kellett kapcsolnia önmagát a rádiófrekvenciáról, és hétfőtől már csak interneten folytathatják a műsorokat. Megnéztük, milyen volt belülről az utolsó nap.
A rádió vasárnap éjféltől csak online folytathatja a sugárzást. Végigvettük pontról pontra a jogi szempontból nehezen követhető ügyet. A Telex szolidáris a Klubrádió munkatársaival.
Karas Monika szerint „a magyar médiapiac szabad, sokszínű és változatos”, és ő „jogászként hisz a jogállamiságban”.
Plenáris vitát szentelnek Brüsszelben a lengyel és a magyar médiahelyzetnek, amelyet több pártcsalád is egyre aggasztóbbnak talál.
Nemzetközi figyelmet kapott a rádió elhallgatása.
Stock Richárd jogsértőnek nevezte az adó frekvenciajogosultsága ügyében született ítéletet, szerinte a rádió diszkrimináció áldozata lett.
A DK elnöke szerint a Klubrádióról szóló ítélet azt jelenti, hogy ez a hatalom a némaságot szereti.
A döntés értelmében a rádiónak február 14-én éjfélkor be kell fejeznie a sugárzást a 92,9-en. A tervek szerint online folytatják tovább a munkát.
Február 1-jére hívnák össze az Országgyűlést az ellenzéki pártok. A vakcinák beszerzésén túl a gazdasági lépéseket is számonkérnék a kormányon. Miközben szerintük a kisebb gazdasági szereplők a nemlét határán billegnek, a kormány a „saját oligarcháit” támogatja.
Február 14-én jár le a rádió használati jogosultsága a budapesti FM 92,9 MHz-re.
De a jelenleg a 92,9-ről sugárzó adótól is hiánypótlást kér. A Médiatanács még szeptemberben döntött úgy, hogy nem hosszabbítja meg a Klubrádió szerződését, és pályázatot ír ki a frekvenciára.