Ötvenen ellenőrzik, sikerül-e kiiktatni a rendszerből a hálapénzt.
hálapénz
RSS
Az illetékes főosztályt egy olyan rendőr ezredes vezeti, aki azt állítja: soha nem adott még hálapénzt, és soha nem élt még csak szívességi korrupcióval sem az egészségügyben.
De amiatt is aggódnak, hogy például az ápolók, asszisztensek, és mentődolgozók úgy vesztik el közalkalmazotti státuszukat, hogy semmilyen kompenzációt nem kapnak.
Az 1950-ben ingyenessé tett egészségügyben mindenki gyógyíttatni akarta magát. Megjelentek a várólisták, az orvosok leterheltek lettek, de fizetésemelést nem kaphattak, mert a kommunisták egy kicsit a nép ellenségét látták bennük. Így született meg a hálapénz.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársa az orvost megvesztegetni próbáló betegnek vagy hozzátartozójának adhatja ki magát.
A Nemzeti Védelmi Szolgálat munkatársai kép- és hangfelvételeket készíthetnek, egy orvost egy évben maximum háromszor ellenőrizhetnek.
Volt, hogy az orvos ugyan kapott pénzt, de kevesellte az összeget, és 150-160 ezer forintot kért. A Fővárosi Ítélőtábla súlyosbította a 74 éves orvos büntetését.
A Nemzeti Védelmi Szolgálaton belül már felállították azt a főosztályt, melynek tagjai egyebek mellett megbízhatósági vizsgálatokkal húzhatják majd csőbe a korrupt orvosokat.
Jó-e, hogy egyforma alapbére lesz egy gyógyfürdő reumatológusának és egy szívspecialistának? Kompenzálja-e a béremelés azt, ha egy orvos eddig havi 200 ezer forintot is megkeresett zsebbe? Tényleg az lesz a jövő, hogy a kismamák annál az orvosnál fognak szülni, aki éppen ügyeletben van?
Egészen addig lesz így, ameddig nem lesznek tiszta viszonyok ezen a területen. A hálapénz kivezetésével indokolják a döntést.
A Magyar Orvosi Kamara BAZ megyei elnöke szerint az egészségügyben dolgozókat végleg megváltoztatta a világjárvány.
Keveredik a magán- és az állami ellátás. A kamara javaslata szerint a kismamáknak az állami kórházzal kellene szerződniük, hogy választott orvosuk vezethesse le a szülést.
11 ezer ember válaszai alapján elkészült Magyarország első szülésélmény-térképe, ami óriási különbségekre és megkérdőjelezhető orvosi gyakorlatokra mutat rá.
Az esetleges felderítés részleteiről még semmit sem tudni.
Olyan kórlapok jutottak a Telex birtokába, amelyre vagy a választott orvos neve kerül, vagy egyszerűen a „közös, közönséges” betegre utaló communis betűjele. A dolog mögött a hálapénz világa sejlik fel. Az egészségügyi szakjogász szerint nem tilos felírni a kezelőorvos nevét a kórlapra, de nem lehet megkülönböztetni a betegeket aszerint, hogy közelebb állnak-e valamelyik orvoshoz.
A részleteiben még hiányos törvényjavaslat kapcsán az Emmi azt mondta, a hálapénz ellenőrzésére hatóság fog felállni.
Szerintük az előzetes egyeztetés nélkül benyújtott törvény súlyosan veszélyezteti az ellátórendszer működését, és sérti az orvosok alapvető jogait
Januártól érvényes a béremelés első nagy lépcsője, de az orvosok másodállását korlátozhatják és kirendelhetik őket másik kórházba. Gulyás Gergely kedden azt ígérte: az orvosi kamarával együtt dolgozzák ki a kirendelés szabályait, és a háziorvosok javadalmazásán is változtatnak.
A Magyar Orvosi Kamara szerint a tervezetben szereplő bérek nem azonosak azokkal, amikről megegyeztek a kormánnyal.
A törvényjavaslattal a kormány nemcsak a hálapénzt akarja felszámolni, hanem az egészségügyi dolgozók fizetését is jelentősen megemelné.