Forma–1

RSS

Bottas nyerte a gumipókert Törökországban, újra Verstappen vezeti a vb-t

Az esős török futamon szerezte meg idei első győzelmét a Mercedes finn pilótája, Verstappen lett a 2., Pérez a 3. Hamilton csak 5. lett, így megint a holland vezeti a vb-t, 6 pont az előnye.

Hamilton simán nyerte a török időmérőt, de Bottas rajtolhat az élről

A nyolcadik vb-címéért hajtó Hamilton rajtbüntetés miatt csak a 11. helyről kezd majd, Verstappen másodikként indulva előzne a vb-pontversenyben.

Hamilton motort cserélt, tíz rajthelyes büntetés kap a Török Nagydíjon

A Mercedes pilótája a büntetést kisebbik rossznak látja, mint a kiesést a rendkívül kiélezett Forma-1-es világbajnokságban.

Hamilton nyert az esőben, de az utolsó helyről 2. Verstappen az Orosz Nagydíj igazi győztese

Norris rettentő közel volt első F1-futamgyőzelméhez az Orosz Nagydíjon, de végül túl sokat kockáztatott a későn odaérő esőben. Hamilton a 100. F1-győzelmével átvette a vezetést a vb-n, két ponttal előzi a hatalmasat versenyző Verstappent.

Verstappen a mezőny végéről kezdi az Orosz Nagydíjat Szocsiban

A Red Bull kénytelen volt egy negyedik motort is bevetni a vb-pontversenyt vezető hollandnál.

Ádáz licit jöhet az F1 utolsó üres 2022-es üléséért

A Haas jövőre is marad az egymást nyíltan nem kedvelő Schumacher, Mazepin kettősnél, már csak az Alfa Romeóra vár mindenki.

Sok újat nem tudunk meg Schumacher állapotáról, de nem is ez a netflixes dokumentumfilm célja

Eddig kevéssé ismert oldaláról mutatja be az F1-legenda Michael Schumachert a Netflix új dokumentumfilmje. A családközpontú, emberközeli képet viszont nem a könyörtelen, mindennél jobban győzni akaró pilóta alakja ellen, hanem mellé, azt erősítendő pozicionálták.

Räikkönen túl van a koronavíruson, az Orosz Nagydíjon visszatér

Az utolsó Forma–1-es szezonját teljesítő versenyző két kihagyott futam után a jövő hétvégén ismét volánhoz ül.

Hamilton: A bukókeret megmentette az életemet

Max Verstappen kocsija láthatóan eltalálta a hétszeres világbajnok Hamilton sisakját az Olasz Nagydíjon.

Háromhelyes rajtbüntetést kapott Verstappen a Hamiltonnal való ütközése miatt

A világbajnoki pontversenyt vezető holland az Orosz Nagydíjat kezdi majd valamivel hátrébbról.

Verstappen a monzai sprintfutam nagy nyertese, hiába győzött Bottas

A sprintfutam döntött a vasárnapi verseny rajtsorrendjéről is, és mivel Bottas autójában motort cseréltek, ezért a Red Bull holland pilótája indulhat az első helyről holnap. Hamiltont a két McLaren is megelőzte, így csak a 4. helyről rajtol majd.

Bottas odacsapott, 96 ezreddel nyerte az Olasz GP időmérőjét Hamilton előtt

A Mercedes jó helyzetből várja a sprintfutamot, Bottas viszont motorcsere miatt a mezőny végéről kezd majd vasárnap.

George Russell helyén tér vissza az F1-be Alex Albon

Az Albon-Latifi pilótapárossal vág neki a 2022-es szezonnak a Williams.

George Russell lesz Lewis Hamilton csapattársa 2022-től

A Williams fiatal tehetsége az Alfa Romeóhoz igazoló Valtteri Bottast váltja.

Lecseréli Lewis Hamilton csapattársát a Mercedes

Valtteri Bottas jövőre már az Alfa Romeónál fog versenyezni Kimi Räikkönen helyén. Bottas helyére George Russell érkezhet a Mercedeshez.

A hazai pályán versenyző Verstappené a pole pozíció a Forma-1 időmérőjén

Hamilton 38 ezredmásodperccel maradt le.

Pozitív lett Räikkönen koronavírustesztje, Kubica versenyez a helyén a Holland GP-n

Az Alfa Romeo finn pilótájának egyébként ez az utolsó szezonja.

32 százalékban döntött kanyarszörnyek várják az F1-mezőnyt Hollandiában

Szokatlan kihívás előtt a pilóták Zandvoortban.

Vicc, komédia – a pilóták és csapatok is kiakadtak az abszurd Belga Nagydíjon

A vasárnapi esős fiaskó után a Forma–1-nek a verseny szóra is új definíciót kell találnia. De miért ekkora ellensége az eső a modern F1-kocsiknak?

Elmosta az eső a két körig tartó Belga Nagydíjat, valódi verseny nélkül, félpontokat osztva intették le a futamot

Max Verstappen nyert, de az egész verseny annyiból állt, hogy a mezőny háromórás várakozás után két kört tett meg a biztonsági autó mögött.

Belga Nagydíj: egy hatalmas baleset után Verstappené az esős időmérő, Russell csodát téve 2.

Az időmérő első két szakaszát nyerő Lando Norris a harmadik, végső harmadban nagyot bukott, de jól van. Verstappen az utolsó pillanatban ugrott az élre, Russell a semmiből került az első sorba, Hamilton csak a harmadik helyről rajtolhat Spában.

Emberfeletti sebességet gyanít az F1, kicsit odavágnak a kerékcseréknek

1,82 másodperc a kerékcsere világrekordja, ami nem normális, és valószínűleg nem is 100%-osan biztonságos. Túlságosan kivették a csapatok az emberi tényezőt a boxkiállásokból, ezen csavarnak most egyet a Belga Nagydíjtól kezdve.

Elmarad a Forma–1-es Japán Nagydíj a járványhelyzet miatt

A 2021-re tervezett 23 versenyből már a másodikat mondják le a szervezők.

A Forma−1 történetének emlékezetes fejezete lehet az idei világbajnokság

Verstappen és Hamilton csatájával az F1 újra izgalmas lett, rég láttunk ennyire kiélezett küzdelmet a világbajnoki címért. A szezon felénél mindössze 8 pont választja el őket, és megjósolhatatlan, hogy kinek sikerül jobban a hajrá. Az olyan váratlan és meseszerű győzelmek is megkavarhatják a bajnokságot, mint Esteban Oconé a Hungaroringen.

Szivárványos pólóban volt Vettel, Deutsch Tamás a nácikhoz hasonlította

„A németek mindig is értettek ahhoz, hogyan kell az aktuális kordivatnak megfelelő píszí szimbólumokat megjeleníteni a sportban” – írta a fideszes képviselő.

Vettelt kizárták a Magyar Nagydíjról, Hamiltoné a második hely

A német versenyző autójában nem maradt az előírásnak megfelelő mennyiségű üzemanyag a futam utáni vizsgálathoz.

Fura jelenet a Magyar Nagydíjon: Hamilton tök egyedül rajtolhatott el

Ráadásul a futam második rajtjánál. De hol voltak a többiek?

Tömegbaleset, káosz a Hungaroringen, Ocon nyert, Vettel a 2., Hamilton a mezőny végéről dobogós

Ocon 2015 után nyert versenyt, Hamilton és a Mercedes is átvette a vezetést a világbajnoki pontversenyben. A rajt után Bottas okozott nagy balesetet az esőben, a rivális Verstappen és Pérez, illetve Norris futamát is tönkretéve.

Kovács Zoltán: Honnan tudná egy Forma–1-es pilóta, hogyan élnek a magyarok?

Az államtitkár szerint a sztárok megszólalása azt példázza, hogyan működik a nyomást gyakorló nemzetközi hálózat.

Hamilton agyonverte a mezőnyt a hungaroringi időmérőn

Bottasnak 3, Verstappennek 4 tizedet adott a hirtelen nagyot gyorsuló Mercedesszel. A vasárnapi futamon a vb-elsőségért mehet Hamilton.