RSS
Szathmáry Eörs és munkatársai megmutatták, hogy milyen mechanizmusok vezethettek a szaporodó sejtek kialakulásához az élet keletkezésének hajnalán.
Az első ember megjelenése előtt 40 millió évvel már végeztek önkielégítést.
Az erős mezőnyben halak, hüllők és rákok is versenyeznek, de a tudomány elég szigorúan veszi a választ. Pajzsosrák és pajzsosrák között óriási lehet a különbség, akármit is mondjon a Guinness.
Kettő kívül, kettő belül, a száj felé. Utóbbiak a halaknál még szintén kívül voltak, de az evolúció során belülre vándoroltak, hogy az orrunkon is kapjunk levegőt.
Ausztrál kutatók megfigyelték, hogy a vírus rövid időszakokra képes felgyorsítani evolúciós ütemét, a delta variáns például hat hét alatt alakult ki az eredeti formából.
Jobb, ha oda is emberi arcot képzelünk, ahol nem áll senki, mint ha nem vesszük észre időben, hogy valaki ártó szándékkal vicsorog ránk.
Az antropológusok úgy vélik, hogy rábukkantak az évek óta keresett hiányzó csoportra, amelynek fennmaradt maradványait eddig a modern ember vagy a korai neandervölgyi ember leletei közé sorolták.
Az ember az eddig gondoltnál jóval korábban használhatott kifinomult szerszámokat.
A koronavírus is sok trükköt bevethet saját túlélése érdekében, de evolúciója az emberiség szempontjából kedvező irányba is fordulhat, szinte észrevétlenné válhat. Már most 12 ezer mutációról tudnak...
Az ötszemű, rákszerű lény az ízeltlábúak kialakulásának egy fázisa lehetett.