Kormánydöntés jöhet a Dunakeszi Járműjavító legújabb megmentési tervéről
A gazdasági sikertörténetből indult súlyos kudarc, vagyis a Dunakeszi Járműjavító kálváriája még nem ért megnyugtató véget, ez az egyik legsúlyosabb örökölt ügy, amit a kormány az elődjétől átvett. A dunakeszi cég MÁV-kocsik fővizsgáztatását is hátráltató csődhelyzetét és az egyiptomi vasúti megrendelés teljesítését (vagy elengedésének letárgyalását) sürgősen meg kellene oldani. A témáról itt olvasható friss cikkünk.
A Telex úgy értesült, hogy miután a napokban Vitézy Dávid közlekedési és beruházási miniszter a helyszínen járt és részletesen tájékozódott az ügyben, egy terv is előállt, ami arról szól, hogy az állam megpróbálja menteni a menthetőt Dunakeszin, ami így is több tízmilliárd forintos bukta lehet, de még mindig jobb lehet ez, mint veszni hagyni a megrendelést és a hazai vonatgyártó kapacitásokat. A terv információink szerint a napokban a kormány elé kerül vagy már került, akár erről is jöhet tájékoztatás a csütörtöki sajtótájékoztatón.