Népszavazási küszöb és alkotmányozás
A Magyar Nemzet arról kérdezett, tervezik az érvényességi küszöböt lejjebb vinni vagy más módon megváltoztatni a népszavazási szabályokat az alkotmányozás előtt. Magyar Péter azt mondta, ezzel kapcsolatban is be fognak vonni embereket, nem eldöntött kérdésről van szó. A Magyar Nemzet munkatársa felvetette, hogy ha lejjebb viszik mondjuk 25 százalékra a küszöböt, az mennyire lehet erős legitimáció, mire a miniszterelnök azt mondta, a Szájer-féle alaptörvénynél ez is erősebb lenne.