Magyar Péter ultimátumot adott a legfőbb ügyésznek az aranykonvoj-ügy miatt
Magyar Péter az Uzsoki utcai kórházban tartott bejáráson azt mondta, hogy a kormányzati tájékoztatón beszámolnak a szerdai kormányülésen született döntésekről és a hőhelyzetre való felkészülésről. A miniszterelnök szerint szó lesz az Alaptörvény 17. módosításáról és a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalról is, majd ultimátumot adott Nagy Gábor Bálint legfőbb ügyésznek, hogy délután 3-ig, a kormányszóvivői tájékoztató kezdetéig számoljon be az aranykonvoj ügyében folyó nyomozás állásáról. „Ha nem sikerül beszámolni, akkor délután háromkor én majd megosztok pár, számunkra rendelkezésre álló fontos és érdekes információt.” Magyar Péter a hétfői sajtótájékoztatón arról beszélt, hogy információi szerint a legfőbb ügyész lemondásra készül, és arra utalt, hogy a lemondás összefügghet az aranykonvoj ügyével.