
Hivatalosan is bejelentette országos listáját a Fidesz–KDNP az április 12-i országgyűlési választásra. A teljes névsor csütörtök délután 13 óra után jelent meg a Nemzeti Választási Iroda (NVI) honlapján.
A kormánypártok listájának első 93 jelöltjét már február közepén bemutatták. Az első öt helyen Orbán Viktor, Semjén Zsolt, Kövér László, Gál Kinga és Szentkirályi Alexandra szerepel, az ő nevük fog látszani a szavazólapon. A 203 fős listán rajta vannak az egyéni választókerületben induló jelöltek. Kivéve Navracsics Tibort, aki maga kérte, hogy ne kerüljön fel listára, mert csak akkor folytatná a képviselői munkát, ha egyéniben nyer mandátumot a tapolcai központú, Veszprém 3-as választókerületben.
A korábban bemutatott listához képest változás, hogy a 76. helyre felkerült Halmay Gábor veszprémi önkormányzati képviselő, az Ifjúsági Kereszténydemokrata Szövetség elnöke. A 83. helyről a 85. helyre csúszott a hódmezővásárhelyi választókerületben (Csongrád-Csanád 4) induló Czirbus Gábor, és Azbej Tristan államtitkár megelőzte a miskolci körzetben (Borsod-Abaúj-Zemplén 2) induló Hollósy Andrást. A lista 170. helyén van Panyi Miklós, a Miniszterelnökség parlamenti és stratégiai államtitkára, a 171. pedig Láng Zsolt, aki a 2022-es választáson jóval előrébb kapott helyet, és az 52. helyről be is jutott a parlamentbe.
Rajta van a listán Gór-Nagy Miklós (188.) világbajnok magyar vízilabdázó, aki a visszavonulása után, 2020 és 2023 között New Yorkban külgazdasági attaséként dolgozott, azóta pedig Magyar Vízilabda-szövetség sportszakmai vezetője. A 191. helyen találjuk Lomnici Zoltán nevét. Bár nem jelölték, itt nem az idősebb, alkotmánybíró Lomnici Zoltánról lehet szó, hanem a fiáról, ifjabb Lomnici Zoltánról, aki a Századvég Közéleti Tudásközpont Alapítvány tudományos igazgatója, és a Békemeneteket is szervező CÖF szóvivője, elnöki főtanácsadója. Lomnici rendszeresen szólal meg közéleti kérdésekben: volt, hogy lekádárkegyenc-unokázta Magyar Pétert, máskor kiakadt, hogy a nemzeti konzultációt népszerűsítő fideszes fórumon kellemetlen kérdésekkel provokálták.
A 199. helyen Halkó Petra, a Schmidt Mária vezette és a Fidesztől papíron független XXI. Század Intézet vezető elemzője szerepel.
Halkó szintén visszatérő elemzője a kormánypárti médiának. Korábban arról írtunk, hogy a doktori disszertációjának a főnöke, Schmidt Mária volt a témavezetője, és a nyilvános védésének bizottságában is kollégái, a XXI. Század Intézet két munkatársa kapott helyet.

A pártok közül elsőként a Mi Hazánk Mozgalom jelentette be az országos listáját múlt pénteken. A Tisza Párt ezt még nem tette meg, de Magyar Péter kedden közzétette a lista első öt nevét. A pártok szombat 16 óráig jelenthetik be a listájukat a Nemzeti Választási Bizottságnak.
A 199 országgyűlési képviselőből 106 közvetlenül nyer mandátumot az országgyűlési választókerületekből, 93-an pedig listáról jutnak be. Az, hogy egy párt hány mandátumot kap az országos listáról, nemcsak a listás eredményétől függ, hanem attól is, hogy hogy szerepel az egyéni kerületekben. A Fidesz az előző három választáson így szerepelt:
- A 2014-es választáson a listás szavazatok 44,9 százalékával 37 listás mandátumot gyűjtöttek be.
- 2018-ban 49,27 százalékkal 42 mandátumot,
- 2022-ben pedig 54,13 százalékos eredménnyel 48 listás mandátumot szereztek.
A listán lehetnek olyan jelöltek is, akik elindulnak egyéni választókerületben. Ha nyernek, a listás mandátumukat automatikusan az utánuk következő kapja meg.
A Fidesz 2026-os országos listájának első 25 neve:
- Orbán Viktor
- Semjén Zsolt
- Kövér László
- Gál Kinga
- Szentkirályi Alexandra
- Kubatov Gábor
- Kósa Lajos
- Németh Szilárd
- Kocsis Máté
- Latorczai János
- Lezsák Sándor
- Jakab István
- Papp Zsolt György
- Mohácsy István
- Sztojka Attila
- Tapolczai Gergely
- Németh Zsolt
- Selmeczi Gabriella
- Szijjártó Péter
- Lázár János
- Orbán Balázs
- Simicskó István
- Rogán Antal
- Gulyás Gergely
- Bóka János
Cikkünk frissítve ifj. Lomnici Zoltánnal.