El a kezekkel a sajtótól! A kormány most a független médiát vette célba, de az igazságot nem lehet betiltani. Amíg velünk vagytok, mi is létezni fogunk, köszönjük, hogy támogatásoddal és adód 1%-ával segíted a munkánkat! Már a támogatónk vagy?
Jelentkezz be!
Támogatás! Elrejtés

A Mediaworks gyártotta a nemzeti konzultáció íveit

2025. január 24. – 12:12

Másolás

Vágólapra másolva

797

A kormányzati propagandamédiát összefogó Mediaworks Hungary gyártotta le a legutóbbi nemzeti konzultáció íveit,

– derül ki a Miniszterelnöki Kabinetiroda az aHang civil szervezet közérdekű adatigénylésére adott válaszaiból. A legutóbbi, december 20-án lezárult, elsősorban gazdasági sikerpropagandát toló nemzeti „konzultáció”-ra a korábbihoz hasonlóan 7 millió 800 ezer ívet gyártottak le, az ívek gyártási költsége 12 millió forinttal többe, 387 millió forintba került.

Pénteki közleménye szerint az aHang azután nyújtott be közérdekű adatigénylést a Miniszterelnöki Kabinetirodához, hogy decemberben „Magyarország meg tudja csinálni” címmel indítottak nemzeti konzultációt – ezúttal a „gazdasági semlegesség” címkéje alá beszuszakolt gazdaságpolitikai intézkedések népszerűsítésére. A gyártási költségeken túl a civil szervezet arra is rákérdezett, mennyibe kerültek a tájékoztató kampányok és reklámköltségek, valamint hogy tételesen milyen költségek jelentkeztek a konzultációhoz kapcsolódóan.

A Miniszterelnöki Kabinetiroda utóbbi kérdésekre azzal az indokkal tagadta meg a válaszadást, hogy

„ezeket a költségeket nem kampányonként tartják nyilván, ezért az információs önrendelkezési jogról és az információszabadságról szóló törvény alapján a Kabinetiroda az adatigénylés ezen részének nem köteles eleget tenni”.

Arra a kérdésre pedig, hogy hány ív került postázásra, a Kabinetiroda még csak nem is válaszolt. Az azonban kiderült, hogy a mostani konzultációs időszak végére közel 150 ezren mondták le az ívek postai kézbesítését.

Mivel a kormány saját január közepi közlése szerint összesen 1 350 690-en töltötték ki és küldték vissza valamilyen formában a nemzeti konzultációt, Szalóki Viktor, az aHang politikai igazgatója úgy számol, hogy „nagyjából 6 450 000 ív a kukában vagy a kályhában végezte. Sokadjára derült ki, hogy az emberek többsége nem akar részt venni a kormány látszatkonzultációjában. Ez méregdrága elbábozása a demokratikus párbeszédnek. De most már az is kiderült legalább, hogy a saját propagandájukat kiadó céggel gyártatták le az íveket.”

Vágólapra másolva
Kedvenceink
Kövess minket Facebookon is!
EUR 396,96 Ft
USD 366,66 Ft
További élő árfolyamok!