Az első hírhez képest kevesebben távoznak az állami egészségügyből, négyezren nem írták alá az új szerződést
Az első hírekhez képest valamivel több dolgozó maradt az állami egészségügyben, derül ki az Országos Kórházi Főigazgatóság (Okfő) friss közleményéből. A szervezet az MTI-nek azt írta, március 1-jével az egészségügyi dolgozók 96,3 százaléka, több mint 106 ezer szakember választotta az egészségügyi szolgálati jogviszonyt, a kilépés mellett az előzetes adatokhoz képest jóval kevesebben, alig 4000-ren döntöttek. Az Okfő korábban 5500 távozó dolgozót jelentett.
Azt írták, a végső adatok beérkezésével megállapítható, hogy a korábban összesítettnél is kevesebben – az egészségügyi dolgozók alig 3,7 százaléka – döntöttek úgy, hogy távoznak az állami struktúrából. Ezzel párhuzamosan – szerdáig – csaknem 700 új belépő is érkezett a rendszerbe.
Az Okfő közölte: a korábbi jogviszony a törvény szerint március 1-jével szűnt meg, és a jelenleg kieső dolgozói létszám nem haladja meg az éves fluktuáció időarányos részét. Jelenleg felmérik, hogy a dolgozók mely szakmai területekről távoztak – írták. Hangsúlyozták, hogy a betegellátás mindenhol biztosított, átcsoportosítással mindenütt képesek kezelni a helyzetet.
Kiemelték, azzal, hogy még csaknem 700-an érkeztek a rendszerbe „a magyar orvosok, szakdolgozók és egészségügyben dolgozók szakmai elkötelezettségének köszönhetően a betegellátást veszélyeztető helyzet sehol nem állt elő”, csak egy-egy intézménynél merült fel „átmeneti humánerőforrás-hiány”. A szervezet folytatja a tárgyalásokat az ágazat dolgozóival, szakmai szervezeteivel a felmerülő kérdések tisztázásáért.