„A kormány megmutatta a szavazóinak, hogy biztonságban vannak, hiszen be vannak zárva a helyek”

A Telex After legújabb adásában továbbra is az elmúlt időszak drograzziáival és klubbezárásaival foglalkozunk. Múlt héten jogi, drogstratégiai és bűnügyi szempontból vizsgáltuk a témát vendégeinkkel, most pedig a leginkább érintettek is megszólaltak. Az eheti műsor vendégei Manek Gábor (Turbina, Toldi, Kolorádó) és Gellai Gergő (Pécsi Est, Amper Klub, Made In Pécs), akik többek között arról is beszéltek, hogy közel száz magyar klub tömörült érdekvédelmi szövetségbe, és igyekeznek megoldást találni Horváth László drogügyi biztossal a kialakult helyzetre. A műsor főbb állításait külön cikkben is kiemeltük.

Nem véletlen, hogy éppen Gellai és Manek beszéltek a műsorban. A Pécsi Estet év elején rohanták le a rendőrök drogot keresve, majd furcsa kommunikációs csavarral igyekeztek olyan irányba terelni a témát, hogy valójában garázdaság miatt mentek ki drogkereső kutyákkal a helyszínre. Azonban amíg a Pécsi Estet nem zárták be, miután senkinél nem találtak semmit, a Turbinát nemrég egy hónapos bezárásra ítélte a rendőrség kábítószer-kereskedéshez kapcsolt ügyek miatt úgy, hogy a klub közreműködését a rendőrség nem tudta bizonyítani.

Az adásban szóba kerül, hogyan lehetne a nyugati normáknak megfelelően szigorítani az ellenőrzésen, illetve az is, hogy jelenleg nincsenek olyan klubokra vonatkozó előírások, amelyeknek meg tudnának felelni, de igyekeznek egy ilyet kidolgozni a kormány számára. Közben a bezárásoknak már nemzetközi híre van, és félő, hogy az egyébként is rettenetes állapotú hazai kulturális szektor szép lassan kivérzik a jelenlegi helyzetben.

Kövess minket Facebookon is!