„Szerintem legyőztük népszerűségben a focit is” – a Scitec Muscle Beachen jártunk

2023. augusztus 11. – 10:56

Team Scitec urak: Tóth Dániel, Szmereka László, Bohos Kornél, Mészáros László, Rigó Richárd, Morgan Aste és Kathi Béla (balról jobbra) – Fotó: Scitec Nutrition

Mi is ott voltunk a 11. Scitec Muscle Beachen, ami az amerikai hagyományoknak megfelelően alapvetően a buliról, a versenyekről és a testépítésről szól. Siófokon ráadásul a súlyzós edzés szerelmesei példaképeikkel is találkozhattak, de a Jószívű Testépítők Akcióban felelősségvállalási program keretében karitatív tevékenységgel és anyagiakkal is segíthették a rászorulókat. Stábunkat Kathi Béla testépítő legenda vezette körbe a helyszínen.

A kaliforniai Muscle Beach hagyományokat már 11. alkalommal hozta el a Scitec Nutrition, a hétvége során több ezren edzettek, versenyeztek és szórakoztak együtt a siófoki Plázson. Volt Scitec Raw, Scitec Power Challenge, kamionhúzó és erősember verseny, a színpadon pedig fizikumukat mérték össze az indulók. Az amatőrök egymástól és a sportolóktól is inspirálódhattak, jó volt a hangulat, itt mindenki leáll egy szelfire vagy egy beszélgetésre akár egy ismeretlennel is.

Kathi Bélát kértük meg, hogy mutassa meg, milyen a Scitec Muscle Beach:

A társadalmi felelősségvállalás jegyében a Scitec Nutrition a helyszíni termékértékesítésből befolyó összeg teljes egészét jótékony célra fordítja, aktuális kampányukkal a Magyar Máltai Szeretetszolgálat tevékenységét segítik. A Jószívű Testépítők Akcióban jótékony nagykövetei személyesen látogatnak majd meg mozgássérült gyerekeket, időseket, hátrányos helyzetű fiatalokat és családjaikat, akiknek elviszik a mozgás örömét és akiket a vállalat készpénzzel és termékekkel támogat. Az első állomás a Szeretetszolgálat 2023. szeptember 21-én, Keszthelyen megrendezésre kerülő A Sport Egyenlővé Tesz elnevezésű sportnapja.

Magyarország első számú súlyzós edzés központú tömegsport rendezvénye, a Scitec Power Challenge keretében minden indulónak egyvalakivel kellett megküzdenie: önmagával. Az erőpróba hobbi- és versenysportolóknak ad lehetőséget arra, hogy megmérettessék magukat különböző versenyszámokban. 90 nő és 268 férfi versenyzett, a legfiatalabb versenyző 14 éves volt, a legidősebb pedig 75.

TeamScitec hölgykoszorú: Majlinger Nóra, SilyeBettina, Csüri Klaudia, Moczok Stella és Mohamed Gabriella (balról jobbra) – Fotó: Scitec Nutrition

A Scitec Raw fekvenyomó és felhúzó bajnokság egy hivatalos erőemelő verseny kezdő, haladó és profi versenyzőknek, különféle kor- és súlycsoportokban. A bajnokságon rekordszámú, összesen 318 sportoló vett részt, a legfiatalabb versenyző 14 éves volt, a legidősebb pedig 81.

Volt Mr. és Ms. Muscle Beach bikini és Men’s Pshysique Bajnokság is, idén tehetségkutató minősítő kategóriával kiegészülve. Így még több fiatal próbálhatja ki a színpadi versenyzést- ugyanis nem kellett sem pózolási tudás, sem barnítás, mindössze pár alapfordulatot követően kaptak arany, ezüst vagy bronz minősítést az indulók. A legizmosabb nő Pilár Mercédesz lett, a legszárazabb nő Bacsáné Bodolai Hermina, a legjobb összkép Pávkovics Petra, a legizmosabb férfi Gyenes Gábor, a legszálkásabb férfi Kiss Máté és a legjobb összkép Hadadi Róbert.

Sokan néztéka Mr. & Ms. Muscle Beach és Minősítő Bajnokság pózoló versenyzőit aszínpadon, az esztétikus fizikum mögött rengeteg munka,fegyelmezettség és szigorú napirend van – Fotó: Scitec Nutrition

A Men's Physique kategóriában 18-an, a Miss Bikini kategóriában pedig 12-en indultak, kategóriájuk győztesei Horváth Martin, Vörös Benjamin, Barát Bettina és József Zsuzsa lettek. A legvégén a Mr. és Ms. Muscle Beach címekért a kategóriagyőztesek és a legjobb összképpel díjazott tehetségkutatós versenyzők küzdhettek, összesen 3 férfi és 3 hölgy. Idén a Mr. Muscle Beach címet Vörös Benjamin, a Ms. Muscle Beach címet pedig József Zsuzsa érdemelték ki.