Chilébe igazolt a Zöld-foki Köztársaság 40 éves csodakapusa

Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!

A chilei Colo Colóhoz szerződik Vozinha, a Zöld-foki Köztársaság kapusa, aki a világbajnokságon nyújtott teljesítményével hívta fel magára a figyelmet, írja a BBC. A 40 éves kapus klub nélkül érkezett a vb-re, miután lejárt a szerződése a portugál másodosztályú Chavestől.

A klub szerint Vozinha a következő napokban Chilébe utazik, elvégzi a szokásos orvosi vizsgálatokat, majd az Estadio Monumentalban hivatalosan is bemutatják. A klubelnök külön kiemelte, hogy a kapus vb-szereplése alapján megérdemli a lehetőséget, ugyanakkor az üzleti és marketingértéket sem tagadta. A Colo Colo már a közösségi médiában is belengette az átigazolást, egy képpel, amelyen Vozinha jellegzetes göndör haja látható.

A kapus igazi kultfigurává vált, miután Zöld-foki Köztársaság megszerezte első vb-pontját a későbbi világbajnok Spanyolország ellen játszott gól nélküli döntetlennel.

A válogatott a torna egyik meglepetéscsapataként a nyolcaddöntőig jutott, ahol hosszabbításban 3–2-re kapott ki a későbbi döntős Argentínától. A Vozinha körüli őrületről mindent elmond, hogy hiába lett hivatalosan Unai Simón a vb legjobb kapusa, a szurkolók álomcsapatába nem ő, hanem Vozinha került kapus poszton.

Vozinha pályafutása során játszott Szlovákiában, Angolában, Moldovában, Cipruson és Portugáliában is. A Colo Colo jelenleg vezeti a chilei élvonalat.

Kedvenceink
Partnereinktől
Állítsd be a Telexet megbízható forrásnak!
Kövess minket Facebookon is!