Tornádóveszély miatt menedéket kellett keresniük az angol válogatott tagjainak
Szombaton este Kansas City nagy részére tornádóveszélyt jelentettek, így az ott tartózkodó Angol futballválogatott tagjainak is menedékhelyet kellett keresniük, írta a New York Times.
Nem sokkal este nyolc óra után az angol küldöttség tagjai az Egyesült Államok Nemzeti Meteorológiai Szolgálatától kaptak vészjelzést a telefonjukra. Az üzenetben azt állt, hogy heves zivatar érkezik, akár 130 kilométer per órás széllel, ezért húzódjanak be egy erős épületbe, és tartózkodjanak távol az ablakoktól. Fél órával később egy újabb üzenet már tornádóriadót hirdetett arra a megyére, amelyben a angol válogatott bázisa is van. A tornádó őket végül elkerülte, de a határos Missouri államra lecsapott egy.
A Kansas Cityn szombat este átvonuló heves szél és eső miatt több helyen áramszünet volt, de a vihar már elvonult, így Anglia felkészülése is zökkenőmentesen folyhat tovább. Harry Kane-ék majd kedden, Horvátország ellen játsszák a nyitómeccsüket.
A szélsőséges időjárás miatt a tavaly nyári klubvilágbajnokságon több meccset is el kellett halasztani, és idén is lehet erre példa. A monterrey-i Svédország–Tunézia- és a philadelphiai Elefántcsontpart–Ecuador-meccsre is viharfigyelmeztetést adtak ki.