
Ezt a közvetítést már lezártuk.
Múlt héten teljesen esélytelenek voltak az angolok, itt most, főleg a második félidőben kifejezetten jól játszottak, de képtelenek voltak gólt lőni. A PSG pedig most is tudott, az első meccsen három hatalmas helyzetet elhibázó Dembélé kétszer is betalált, és ezzel nagyon simán győzött a francia csapat. A PSG az elődöntőben a Bayern München–Real Madrid párharc győztesével játszik majd.
A PSG a hajrában még lekontrázta az érthető módon feljebb húzódó Liverpoolt, gyönyörűen vitték végig a támadást, és játszották ki Dembélére, aki simán gurított a kapuba.
Garciát szórták ki némi videózás után, a felvételek alapján nem is meglepő módon, ezzel jelentősen csökkentek a katalánok esélyei az egyenlítésre.
Nagyon nyom a Liverpool, hogy legalább a szépítés összejöjjön, de minden lövésük levágódik valamelyik párizsi játékosról, egyszerűen nincs rés a pajzson, a PSG-nek pedig most már tényleg nem kell támadnia, szóval van is idejük arra fókuszálni, hogy ez így maradjon.
Barcola vitte el a szélen a labdát, de őt még Szoboszlainak sikerült kiszorítania. Azt viszont nem tudta megakadályozni, hogy a labdát továbbpasszolja Kvaracheliához, aki aztán a tizenhatoson kívül álló Dembéléhez passzolt, akinek a közelében sem volt senki. Mac Allister próbált meg még kilépni rá, de a francia egy lövőcsel után simán lőhetett kapura, és a sok elhibázott helyzete után most nagyon magabiztosan lőtte be. Ezzel valószínűleg el is döntötte a párharcot.

Kétgólos hátrányban, 20 perccel a vége előtt állt be a BL-ben a Liverpool 17 éves tehetsége, de rögtön magára is vállalt egy lövést, ami nem is volt rossz, Szafonovnak kellett rá vetődnie. De a PSG kapusa megoldotta a helyzetet, ki sem jött róla a labda.
Nem sokat tölthetett el a pályán, a helyére Rio Ngumoha érkezett, így már a hétvégi bajnoki mindkét hőse a pályán van a Liverpoolnál.
Mac Allister került a földre a tizenhatoson belül, miután a mögüle érkező Pacho fellökte. Az egyértelmű, hogy volt kontakt, de azért nem volt teljesen egyértelmű az eset, a játékvezetőt ki is hívták, hogy nézze meg az esetet, és némi töprengés után vissza is vonta a büntetőt.
És át is rohantak a pályán, ahogy szoktak, de hiába játszották ki végletekig a helyzetet, Hakimire odaért Kerkez, így az amúgy jól érkező Mamardasvilinek sem kellett védenie. Aztán kiderült, hogy les miatt amúgy sem számított volna a gól, de ettől még nagyot mentett a magyar játékos.
A második félidőben is folytatódott a góleső Madridban, az 55. percben ismét Ferrán Torres volt eredményes, de nem sokáig örülhettek a katalánok, a videózás alapján egyértelmű volt, hogy a spanyol lesen volt, így továbbra is kiesésre áll a Barcelona.
A PSG-nél is van most egy nagy visszatérő, igaz, Barcola nem volt olyan régóta sérült, mint a túloldalon Isak, de ő sem volt bevethető egy ideje. Doué sérülésével így most nemcsak a keretbe került be, hanem pályára is léphet.
Szoboszlai beadását kellett hamar lehúznia Szafonovnak, aztán a két frissen beállt csere, Gakpo és Gomez is próbálkoztak, de gól egyikből sem lesz. Egyelőre azonban ígéretes az, amit a Liverpooltól látunk. Közben a PSG lehet, hogy Douét is elveszíti, aki korábban Szoboszlaival küzdött nagyot, aztán esett ki a pályáról, olyan szerencsétlenül, hogy azóta is fájdalmai vannak, hiába kelt fel, később visszaült a gyepre, be is kellett menni hozzá az orvosi stábnak.
Nem meglepő módon Gakpo érkezett a helyére, és Frimpong is lement, őt Gomez váltotta. Ezzel viszont most nem váltottak háromvédős szerkezetre, ami nem is meglepő, hiszen Szaláh már a pályán van, Frimpong pedig kicsit az ő nyakán tud hatékony lenni, míg Gomez inkább védekező opcióként kaphat most teret.
Most is jóval többet volt a PSG-nél a labda, de a Liverpool érezhetően sokkal jobban játszik, mint a múlt héten. Három lövésig is eljutottak már, Szafonovnak is kellett már bravúrt bemutatnia, és a párizsiak sokpasszos játékát is hatékonyabban tudják megakasztani, mint legutóbb. Persze így, hogy gólt még nem lőttek, ezzel nem sokra mennek, a PSG még mindig kétgólos előnyben van, úgyhogy egy ennél is jobb második félidőre lesz szükségük, ha egyenlíteni akarnak.
Már megint pillanatok alatt jutott el a Liverpool kapujáig a PSG egy labdaszerzés után, Vitinha a szélen induló Hakiminek passzolt, aki Dembélének passzolt középre, de Konatének sikerült menteni előle.
Slot a hétvégi bajnokin lőtt gólja ellenére sem tette kezdőbe, de Ekitiké kiesésével már nem mellőzte tovább, és egyelőre úgy tűnik, hogy az egyiptomi be akarja bizonyítani, hogy ott lenne a helye a kezdőben, több veszélyes megmozdulása is volt már.
Lucas Hernández érkezett a helyére a védelembe.

