Paralimpia: Ekler Luca ezüstérmes lett 400 méteres síkfutásban

2024. szeptember 7. – 21:07

Európa-csúccsal lett második Ekler Luca a T38-as kategória 400 méteres síkfutó döntőjében a párizsi paralimpián szombaton – írja az MTI. Ezzel idén két dobogós helyet tudhat magáénak.

Ekler a pénteki előfutamát megnyerve, összesítésben harmadikként került a fináléba, ahol a kolumbiai Karen Tatiana Palomeque Moreno volt gyorsabb nála. A döntőben a dél-amerikai 58.67 másodperccel nyert, Ekler új egyéni csúcsa, egyben Európa-rekordja pedig 59.35 volt.

A 25 éves sportoló az idei paralimpián szerezte meg második aranyát távolugrásban csütörtökön. Szombaton pedig 100 méteres síkfutásban lett ötödik.

Ekler Luca a párizsi magyar küldöttség 15. érmét szerezte, a mérleg most 5 arany, 6 ezüst és 4 bronz. A párizsi nyári paralimpia magyar érmesei a tizedik, utolsó előtti versenynap után a következők: