A szerb férfi pólósok a magyarok olimpiai továbbjutását is bebiztosították

2024. augusztus 3. – 21:18

A szerb férfi vízilabda-válogatott 15-8-ra legyőzte a házigazda francia csapatot a párizsi olimpián, és ezzel eldőlt, hogy a magyar válogatott is a negyeddöntőbe jutott.

A címvédő szerbek eddig gyengén játszottak a tornán, de ezúttal magabiztosan győztek, s ezzel nemcsak ők, hanem a magyarok továbbjutása is biztossá vált.

A két válogatott hétfőn délben éppen egymás ellen játszik majd, a győztes a harmadik, a vesztes a negyedik helyen zár a csoportban. A magyar válogatott szombaton Ausztráliával meccselt, és az utolsó percben szenvedett vereséget.

Eredmény:
férfi vízilabda, csoportkör, 4. forduló:
B csoport:
Szerbia–Franciaország 15-8 (4-2, 4-2, 4-2, 3-2)
Ausztrália–MAGYARORSZÁG 9-8 (2-2, 2-3, 2-2, 3-1)

Az állás: 1. (és negyeddöntős) Spanyolország 12 pont, 2. (és negyeddöntős) Ausztrália 9, 3. (és negyeddöntős) MAGYARORSZÁG 6 (45-41), 4. (és negyeddöntős) Szerbia 6 (45-46), 5. Franciaország 3, 6. Japán 0