A férfi pólóválogatott esélyeshez méltón verte a japánokat

2024. augusztus 1. – 22:35

Vámos Márton ünnepli a gólját a magyar válogatott Japán elleni mérkőzésén – Fotó: Andreas Solaro / AFP

A magyar férfi vízilabda-válogatott simán, 17-10-re győzött a japánok ellen csütörtök este a párizsi olimpián a csoportkör harmadik fordulójában.

Már 3-0 volt, mire a japánok megszerezték az első góljukat. Az első negyedet 5-2-es vezetéssel zárta a válogatott, és innentől az MTI szerint csak a gólkülönbség volt a kérdés az egyoldalú mérkőzésen. A félidő vége előtt egy emberelőnyből is gólt szerzett a csapat, 9-4 lett az állás. 12-6-tal, hatgólos előnnyel kezdődött az utolsó negyed, végül hétgólos különbség lett a vége.

A magyar csapat vasárnap 13-12-re verte a franciákat, majd kedden 10-7-re kikapott a spanyoloktól. Varga Zsolt együttese szombaton az ausztrálokkal, hétfőn pedig a szerbekkel játszik.

A férfi vízilabdatornán a 12 résztvevő két hatos csoportban szerepel, a négy-négy legjobb jut a negyeddöntőbe, ahol keresztbe játszanak majd.