Eb-negyeddöntő: Hollandia–Törökország 2-1

2024. július 6. – 20:55

Cody Gakpo gólöröme – Fotó: Annegret Hilse / Reuters

A törökök hosszú ideig ki tudták kapcsolni a hollandok játékát, de a második félidőben végül sikerült szétzilálni a védelmüket. Hollandia öt perc alatt fordította meg a meccset, és bár a végén a törökök sorra dolgozták ki a helyzeteket, hol Verbruggen, hol Dumfries mentett nagyot, a hollandok pedig megtartották a 2-1-et.

Fotó: Annegret Hilse / Reuters
Vége a mérkőzésnek
Hollandia Hollandia 2 - 1 Törökország Törökország
Sárga lap
Hollandia Wout Weghorst  (Sportszerűtlenség)
Hollandia Hollandia

Szórja a lapokat a bíró a török kispadra.

Hihetetlen nyomás alatt a hollandok, de állják a sarat, ha nem a kapus Verbruggen, akkor valamelyik védő ment nagyot. Çalhanoğlu utána faltolta is Dumfriest, de végül Cenk Tosun kapott egy sárgát. Aztán meg Montella is a padon, eléggé elszabadultak az indulatok már a törököknél.

Piros lap
Törökország B. Yıldırım
Törökország Törökország
Sárga lap
Törökország V. Montella
Sárga lap
Törökország Cenk Tosun  (Sportszerűtlenség)

Kétségbeesetten rohamoznak a hajrában a törökök, de a holland kapus hatalmasat védett, így maradt a 2-1.

Gakpo kínálta meg távolról, de a török kapus a helyén volt, a térdéről vágódott ki a labda.

Csere
S. Kılıçsoy Kaan Ayhan

Verbruggen nyújtózkodott érte, de végül csak kiengedte a labdát.

Simons és Depay le, Zirkzee és Frimpong be – előbbi még sosem lépett pályára a felnőtt válogatottban.

Fotó: Fabian Bimmer / Reuters
Csere
Joshua Zirkzee Xavi Simons
Jeremie Frimpong Memphis Depay

Mióta hátrányba kerültek, az utolsó tartalékaikat is mozgósítva támadtak fel megint a törökök, és most volt is egy óriási helyzetük, de Schouten és Van de Ven is jól tudtak blokkolni, így megmenekültek a góltól.

A törökök az első félidőben szinte ugyanannyit tartották a labdát, mint az ellenfelük, a második félidőben viszont egyre inkább átengedték a teret, és hagyták támadni a hollandokat. Ezzel a hollandok eleinte nem tudtak semmit kezdeni, a törökök azonban láthatóan fáradtak is, így egyre veszélyesebb támadásokat tudtak vezetni.

Olyan átadásaik is bejöttek, amik korábban nem, így lőttek be néhány perc alatt két gólt is. A románok ellen egyébként hasonló volt a képlet, itt látszik talán a hollandok rutinja.

Csere
Cenk Tosun S. Akaydin
Z. Celik M. Muldur

A bal szélen érkező Gakpo a jobb oldalról kapott keresztlabdát, és hiába borították fel menet közben, estében még bele tudott piszkálni annyira, hogy bemenjen a labda. Sőt, az is lehet, hogy nem róla ment be a labda, hanem a védőről, de egyelőre neki írták be a gólt, a lényegen pedig amúgy sem változtat: a hollandok vezetnek.

Csere
O. Yokuşlu S. Ozcan
K. Akturkoglu K. Yildiz
Öngól
Törökország M. Muldur  (Denzel Dumfries)
Csere
Joey Veerman Tijjani Reijnders
M. van de Ven N. Aké

Szinte ugyanúgy szereztek gólt a hollandok, mint a törökök: egy kis szöglet után Depayhoz került vissza a labda, aki Gülerhez hasonlóan középre emelt, De Vrij pedig teljesen üresen ugrott fel, és fejelt szép gólt. A gól amúgy előtte is meglehetett volna, ha Weghorst lepasszolja a labdát, de éles szögből kapura lőtt, Günok pedig védeni tudott – persze, végül így lett jó.

Fotó: Lisi Niesner / Reuters
GÓL!
Hollandia S. de Vrij  (Memphis Depay)
Hollandia Hollandia 1 - 1 Törökország Törökország

Verbruggennek kellett kiütnie Yıldız lövését, aztán egy török elesett a tizenhatoson belül, a francia bíró azonban szögletet ítélt a törököknek. Ez megint óriási török helyzet volt, örülhetnek a hollandok, hogy megúszták, és az ezt követő szögletből sem kaptak gólt.

A hollandok csapatkapitányát most Yılmaz verte meg lábon, ezért lökte fel a jobb szélen. Van Dijk általában a holland védelem legstabilabb pontja, ezen a meccsen azonban többször is hibázott.

Fotó: Thilo Schmuelgen / Reuters