A franciák tizenegyesekkel legyőzték a portugálokat

Portugália Portugália
Csere
Bradley Barcola K. Mbappé
Franciaország Franciaország

Dembélé és Mbappé hozta össze a francia csapat újabb helyzetét. Mbappé a tizenhatoson belül balról befelé tologatta a labdát, várt a jobbnál jobb lövőhelyzetre, de amikor lövésre vállalkozott, akkor az előtte álló Pepe belevetette magát a labda útjába.

Fotó: Annegret Hilse / Reuters

Francisco Conceição húzott el a jobb szélen, majd tökletesen készítette le a labdát a védőktől kissé ellépő Cristiano Ronaldónak. A lövése viszont borzasztóra sikerült, a labda magasan a kapu fölött szállt el.

A háromperces hosszabbítás végén Mbappé tekert kapura, de a lövésében nem volt elég erő, Diogo Costa egy szökkenés után megfogta a labdát. Ez volt a mérkőzés rendes játékidejének utolsó említést érdemlő jelentete. Az angol bíró lefújta a meccset, jön a kétszer 15 perces hosszabbítás.

Csere
Youssouf Fofana Eduardo Camavinga
Elkezdődött a hosszabbítás
Portugália Portugália 0 - 0 Franciaország Franciaország
Véget ért a rendes játékidő

A cserék miatt Michael Oliver játékvezető talán még erre is rátesz majd néhány percet.

Csere
Rúben Neves João Palhinha

Dembélé passza után N’Golo Kanté gondolta úgy, hogy húsz méterről kapura lő. A középre tartó lapos labdát Diogo Costa könnyedén fogta.

Cristiano Ronaldo ezúttal ne adta át másnak a szabadrúgás elvégzésének lehetőségét. Ő maga futott neki, és a labdát a francia sorfalba bombázta.

Csere
Marcus Thuram R. Kolo Muani
Sárga lap
Franciaország William Saliba  (Fogás)

A meccs első sárga lapján João Palhinha, a portugál válogatott labdaszerző középpályása kapta, miután megrúgta Mbappét. Ezzel egy potenciális francia kontratámadást akadályozott meg. Mivel volt már volt egy sárgája a tornán, a másodikkal egy automatikus egymeccses eltiltást is kapott, így nem játszhat az elődöntőbe, ha a portugálok továbbjutnak.

Fotó: Lisi Niesner / Reuters
Sárga lap
Portugália João Palhinha

A Griezmann helyére csereként beállt Ousmane Dembélé jól szállt be a meccsbe, a jobb szélről tört be középre, és kapura lőtt. A labda a keresztlécről vágódott ki.

Csere
F. Conceicao Bruno Fernandes
Nélson Semedo João Cancelo

A második félidő derekán felpörögtek az események, több kihagyott portugál helyzet után a franciák majdnem megszerezték a vezetést. Kolo Muani került helyzetbe a tizenhatoson belül, a lövése a becsúszó Ruben Dias lábán megpattant, és a labda a kapufa mellett pörgött ki szögletre.

Csere
O. Dembélé Antoine Griezmann

A francia kapus újabb bravúrt mutatott be. Leão középre passzolt labdáját Vitinha lőtte közelről kapura, de Maignan nagy bravúrral hárított, majd Cristiano Ronaldo sarkazását is blokkolta.

A portugál jobbhátvéd, João Cancelo lépett fel a középpályára, majd egy zseniális, külsővel adott hosszú passzal Bruno Fernandest hozta helyzetbe. Fernandes a hosszú sarkot akarta kilőni, de Maignan nagy bravúrral leért a labdára.

Az orrcsonttörése miatt maszkban játszó Mbappé belenézett egy lövésbe, ami után elterült a földön. Törött orral különösen fájdalmas lehetett ez neki, le is vette a maszkját az ápolás miatt. De tudja folytatni a meccset.

Fotó: Fabian Bimmer / Reuters

A portugálok ismét a bal szélen vezettek támadást, egy hosszú indítás után Nuno Mendes törhetett kapura, a tizenhatoson belül azonban feldobta magát Dayot Upamecano mellett. A francia védő egy ujjal sem ért a portugál balhátvédhez. Mendes legalább gyorsan felpattant az esés után, és nem is reklamált, valószínűleg ezzel úszta meg a sárga lapot.

Elkezdődött a második félidő

Egyik válogatott sem cserélt a szünetben.

A portugálok talán egy fokkal jobban játszottak az első 45 percben, de igazán komoly helyzetük így sem volt. A franciák eddig elég stabilan védekeznek, nem nagyon hagynak teret a portugál kontráknak, ők viszont párszor meglepték a portugálokat egy-egy gyorsan végigvitt támadással.

Félidő

A portugálok szabadrúgást kaptak 20-25 méterre a francia kaputól. Természetesen Cristiano Ronaldo állt a labda mögé a tőle megszokott terpeszállásban, de ezúttal nem ő, hanem Bruno Fernandes rúgta el a labdát. A végeredmény így sem lett jobb, a labda úgy szállt el a kapu fölött, mintha Ronaldo lőtte volna.