Véget ért az NB I., a Fradi 2-0-ra verte az Újpestet a szezon utolsó meccsén

2024. május 19. – 22:58

A bajnok Ferencváros hazai pályán 2-0-ra legyőzte az Újpestet az NB I. 2023/24-es idényének utolsó mérkőzésén vasárnap este. A Fradi így 74 ponttal végzett az OTP Bank Liga élén, az Újpest 37 ponttal a bennmaradást érő 10. helyen fejezte be a szezont.

A zsinórban hatodszor bajnok Ferencváros kispadján győzelemmel mutatkozott be Leandro, aki a csütörtökön a Szpartak Moszkvához igazoló Dejan Stankovićot váltotta az utolsó fordulós meccsre – írta az MTI.

A vasárnap esti derbi előtt Kubatov Gábor, a Ferencváros elnöke elbúcsúztatta a klubtól nyáron biztosan távozó négy játékost: Henry Wingót, Samy Mmaeét, Muhamed Besićet és Lisztes Krisztiánt

Az FTC játékosainak gólöröme az Újpest elleni mérkőzésen a Groupama Arénában 2024. május 19-én – Koszticsák Szilárd / MTI

A mérkőzés elejétől a Fradi játszott fölényben, az Újpest többnyire a védekezésre összpontosított, és csak ritkán vezettek támadásokat. A 30. percben a gólkirály Varga Barnabás fejese a keresztlécen csattant. Nyolc perccel később Marquinhos már betalált, 18 méterről kilőtte a bal felső sarkot, így a hazaiak egygólos előnnyel vonulhattak az öltözőbe.

A második félidőt a Fradi-drukkerek pirotechnikai bemutatója vezette fel, a játékosok dolgát pedig a szakadó eső tette nehezebbé. A folytatásban is egyértelműen a Fradi volt a jobb, ennek ellenére az újpesti kapusnak kevés dolga akadt. A 61. percben, Zachariassen lövése után a kapufa mentette meg az Újpestet a második bekapott góltól.

A ferencvárosi mezőnyfölény aztán góllá érett, mert a videóbíró segítségével Huszti kezezéséért megítélt büntetőt Lisztes a kapu bal oldalába lőtte. Az utolsó percekben a Fradi még magabiztosabbá tehette volna a győzelmet, de minden lehetőséget elhibáztak, így 2-0 maradt a végeredmény.