Giro: kicentizték a sprinterek, háromszáz méterrel a cél előtt érték utol a szökevényeket

2023. május 11. – 19:26

A Giro d'Italia 6. szakaszának befutója Nápolyban – Fotó: Luca Bettini / AFP

A dán Mads Pedersen nyerte sprintbefutóban a Giro d'Italia országúti kerékpáros körverseny hatodik szakaszát, amelyen Fetter Erik a 105. helyen ért célba.

A mezőny Nápolyból indult és 162 kilométert teljesítve oda is tért vissza. Az előző napi bukások után mindenki vállalta a folytatást, így a nagy esélyesek közül a belga világbajnok Remco Evenepoel (Soudal-Quick Step) is, aki a keresztcsontját ütötte be szerdán, és kisebb izomsérüléssel tekert csütörtökön.

Az ausztrál Simon Clarke (Israel-Premier Tech) és az olasz Alessandro De Marchi (Jayco Alula) bő 66 kilométert szökésben tett meg, de a mezőny két-háromszáz méterrel a cél előtt befogta az élen tekerő párost.

Primož Roglič (Jumbo-Visma) technikai hiba miatt kénytelen volt kerékpárt cserélni, amikor még bő 15 kilométer volt hátra, később pedig Geraint Thomas (Ineos-Grenadiers) kényszerült megállásra és cserére, mert leesett a lánca. Mindkét összetett menőt felzárkóztatták a csapattársak a főmezőnyre.

A hajrában a 2019-ben világbajnok Mads Pedersen (Trek-Segafredo) volt a leggyorsabb, aki Vuelta- és Tour-szakaszgyőzelme után most már Giro-elsőséggel is rendelkezik. Mögötte a második szakaszon leggyorsabb olasz Jonathan Milan (Bahrain-Victorious), harmadikként pedig a német Pascal Ackermann (UAE Team Emirates) ért a célba. Az Eolo-Kometa magyar bringása, Fetter Erik a 105. helyen ért célba, az összetettben 13 helyet javítva a 111. helyen áll.

Összetettben megőrizte első helyét a norvég Andreas Leknessund (Team DSM). Evenepoel a második 28 másodperc hátránnyal, Roglič az ötödik 1:12 perccel lemaradva. (MTI)