Milák: A rajt előtt szétszakadt rajtam a gatya, csak le akartam úszni a döntőt

2021. július 28. – 04:26

Milák Kristóf a 200 pillangón nyert olimpiai címe után – Fotó: Kovács Tamás / MTI

Milák Kristóf új olimpiai rekorddal nyerte a 200 pillangó döntőjét, ezzel megszerezte első olimpiai bajnoki aranyérmét. Óriási fölénnyel ért célba, a második helyezett japán Tomoru Hondára hajszál híján 2,5 másodpercet vert, Milák úszása viszont nem volt zökkenőmentes, derült ki az értékeléséből.

Szétszakadt ugyanis a nadrágja indulás előtt, az úgynevezett call roomban, közvetlenül az úszás előtt 10 perccel kellett lecserélnie azt, ami nem várt fennakadást okozott az olimpiai döntőre. „Nemcsak az én érdemem, ez mindenkié, mindenki tudja, hogy kire gondolok” – folytatta az M4 kamerái előtt az újdonsült olimpiai bajnok. Nem foglalkozott azzal, hogy mindenki odaadta előre az aranyat neki, az úszás közben viszont semmit nem érzett, „a gatyaügy miatt kicsit szétestem, úgy voltam vele, hogy csak ússzuk le, ezért nem lett világcsúcs” – fejtette ki Milák.