RSS
Miközben egy csomó más, nagyon szennyező ágazatot sokkal kedvezőbben értékelnek a befektetők. Pedig jobb módszerek is lennének a zöldítésre, például több pénz az energiaipari kutatásokra vagy az adórendszer átalakítása.
Hogyan teljesítettek egymáshoz viszonyítva a legnépszerűbb befektetési formák? Évtizedes távlatban nagyon megérte téglába fektetni, de a részvénypiac még erre is rávert.
Túlhajtott ESG-mánia helyett eufóriát lát a piacon a befektetési alapkezelők szövetségének elnöke, aki szerint nem a finanszírozói oldalt terheli a felelősség az energiaárak elszállásáért.
Nem az EU klímapolitikája és a zöld befektetési őrület, hanem egy komplex globális dominó okozza az energia árának elszállását. A fosszilis ipar finanszírozásának megnyirbálása egyelőre inkább politikai elképzelés. Válasz Jaksity György cikkére.
Magyarország elment a falig a tárgyalásokon, és sikerült is engedményeket elérni a hazai gazdaságpolitika egyik kulcselemét érintő ügyben. Új adókötelezettség jöhet, de csak a legnagyobb forgalmú cégeknek.
A fenntartható befektetések divatja miatt a nagy finanszírozók energiacégeket már alig hiteleznek, hasonlóan káros beruházásokat viszont továbbra is szó nélkül. Jaksity György véleménycikke.
A valóság előbb-utóbb beüt – minél később, annál fájdalmasabban.
Nyakunkon az internet következő szintje, ami kísértetiesen hasonlít a Mátrixra: a kiterjesztett és a virtuális valóság kombinációja, ami saját gazdasággal rendelkezik. Sok minden még homályos, de az biztos, hogy a techcégek milliárdokat fognak keresni ezen is.
A keretösszeg az éves piacméret ötödét teszi ki, az adható összeg akár 70 millió forint, ami a többszöröse bármilyen állami támogatásénak, a kamatok pedig kedvezőek.
A piaci folyamatok gátolása, a demokratikus berendezkedések és a tulajdonjog tiszteletben tartásának a visszaszorulása inflációt fog generálni.
Az ősi indiai tanmese szereplőihez hasonlóan egy kicsit vakok vagyunk az inflációelemző szerepkörében. Elefántunk az idei év második felében példa nélküli időszakot fog átélni.
Ha megvalósul az OECD terve, Magyarország jelentősen veszíthet tőkevonzó képességéből. A Biden-adminisztráció ígéretei felgyorsíthatják a folyamatot, és 15% fölé emelhetik a társasági adó minimumszintjét.
Az önkormányzati lakások tervezett kiárusítása ugyanolyan abszurd, mint ha megvehetnénk a pokrócunk alatt elterülő részt egy közparkban, írja Kováts Bence, urbanista. Vélemény.
A járvány egy éve alatt itthon is minden „digitális” lett, de messze van még mit fejlődnie a legtöbb cégnek.
Lina Khan, egy alig harmincéves jogász lehet az amerikai versenypolitika új sztárja, miután Joe Biden kulcspozícióra jelölte. Az új adminisztrációtól az utóbbi évtizedek monopóliumokkal szembeni legagresszívebb szakpolitikáját várhatjuk.
Ebben a kísérletben az összes tesztfázis kimaradt, rögtön élesben próbálták ki, mit csinál a soha nem látott mértékű helikopterpénz. A mellékhatások csak hosszabb idő után látszanak majd.
WhatsApp achieved something remarkable: it changed nothing and quite a lot at the same time. It's owner, Facebook does not guarantee encryption if your data is in the hands of a third party, even if it is used for ad targeting on Facebook itself. The online ad industry may just be reaching the point that was 2008 for exotic financial assets.
A Whatsapp körül kitört adatvédelmi botrány rávilágított, milyen káosz uralkodik a netes hirdetési piacon privacy-szempontból.
Számos tényező alapján durva drágulásnak kéne következnie, de a történet nem ilyen egyszerű. Egyes eszközök piacán viszont már most buborékszerű ármozgásokat látni.
Közelebb vitt-e minket a 2010-es évek tartó gazdasági stabilitása Európa nyugati feléhez? Miként változtatta meg a jelenlegi krízis a gazdaságpolitikát és a korrupciós mintázatokat? A Transparency International magyarországi ügyvezető igazgatójának írása.
2020-ban a munkanélküliség mindenhol megugrott, a világ GDP-je 5%-kal csökkent. Az autógyártók értéke mégis duplázott. Hogy lehet ez?
A legeredményesebb magyar csapat piaci értéke így is csak az utolsó helyre elég a nemzetközi elitklubban.
„Nem süt mindig a nap és nem fúj mindig a szél” – ezért van szükség fosszilis vagy nukleáris erőművekre, mondják sokan, de ez a narratíva azonban a jelenlegi energetikai rendszer korlátozottságából indul ki, a kifogásokat helyezi középpontba, nem pedig a megoldásokat. Meteorológus – közgazdász szerzőpárosunk megmagyarázza, miként lehetne változtatni.
Kedvelt menedék az infláció elől az arany, de amikor felmegy az ára, a bányászat is meglódul, így egyre több lesz belőle a piacon. A bitcoint viszont úgy tervezték, hogy csak 21 millió darab létezzen belőle.
Janet Yellen egészen kivételes, megkérdőjelezhetetlenül alkalmas jelölt az amerikai pénzügyminisztérium élére.
Hogy néz ki ma Magyarországon a korrupció? Hogy nézett ki negyven éve? Van-e hasonlóság a rendszerváltás előtti, utáni és a jelenlegi korrupciós mintázatok között? Jancsics Dávid, a San Diegó-i egyetem docensének vendégírása.
Mai áron számolva az első ezermilliárdos amerikai vállalat nem az Apple volt, hanem egy évszázaddal korábban a Standard Oil. Innen nézve van még tér a techóriások növekedésére, de miközben az emberek egyre tovább élnek, a cégekre pont az ellenkezője igaz. Meddig tartható fenn a tőzsdei szárnyalás?
Az e-kereskedelmi óriás Allegro rögtön óriási súllyal debütált az indexekben. De ki adja át a helyét az újoncnak? És a befektetők vajon jól fognak járni ezzel változással a következő években?