A brit konyha valójában jó
2024. szeptember 28. – 09:52
Az Ízfokozónak, Telex gasztronómiai műsorának e heti epizódjában Albrecht Tamással beszélgetünk, aki az épp felhőben működő Mór 24 étterem séfje, és műsorvezetőtársamhoz, Keve Mártonhoz hasonlóan Nagy-Britanniában töltötte pályafutásának nagy részét. Két, brit konyhákon nevelkedő séf élményeit és véleményét kérdezem a rosszhírű angol konyháról és a legendásan durva brit szakácskultúráról, arról, hogy milyen hatással volt a világ éttermeire és miért lehet úgy szeretni a fura brit alapanyagokat, étkezési szokásokat, ételeket.
A műsorban arról beszélgetünk, vajon miért pont az a brit gasztronómia nevel ki rengeteg sztárszakácsot, amelynek annyira stigmatizált a híre? Miért él a köztudatban, hogy az angol konyha nem jó, és hogyan lehet, hogy mégis legendás a szakácskultúrája? Segít-e az agresszív konyhai hangulat a szakmai fejlődésben? Milyen ételekből tevődik össze a brit konyha, és ezek miért érdekesek? Milyen hatással van a brit gasztronómiára a bevándorlók konyhája? Mitől érdekesek az angol ételek?
Ezeken a témákon túl az adásból azt is megtudhatják, miért fontos intézmény a tejes tea, a Marmite, azaz élesztőkivonat, és miért konzervből a legjobb a paradicsomos bab, sőt, azt is, hogyan kell igazán angol módon pirítóst vajazni.
Itt pedig a műsorban elhangzó, furcsa nevű brit étel receptjét mutatjuk be.
Az Ízfokozó új adásai a Telex saját lejátszóján kívül a Telex Podcast YouTube-, Spotify és Apple Podcast-csatornáin is elérhetők, iratkozzatok fel!