Az orosz külügyminisztérium észak-amerikai osztályának igazgatója azt nyilatkozta, hogy Moszkva kész az Egyesült Államokkal folytatott őszinte és kölcsönös tiszteletet tanúsító párbeszédre, és reméli, hogy a Washingtonhoz fűződő kapcsolatok visszatérnek a normális kerékvágásba.
New York állam felügyelője levélben sürgetett több vállalatot, például a PepsiCót, a Coca-Colát és a Burger Kinget, hogy sok más céghez hasonlóan vizsgálják felül az oroszországi tevékenységüket. Lazán kapcsolódik, hogy a Shell közben bejelentette, leállítja az orosz olajvásárlását, és bezárja orosz benzinkútjait.
Hszi Csin-ping kínai elnök aggasztónak nevezte az ukrajnai helyzetet, és „maximális önmérsékletre” szólította fel a feleket. A kínai elnök szerint Kínának, Franciaországnak és Németországnak közösen kell támogatnia az Oroszország és Ukrajna közötti béketárgyalásokat.
Az ukrán városok evakuálása jelenleg is zajlik, Szumit eddig 723 külföldi hagyta el Poltava felé. Szumi lakosai nehezen jutnak el az őket elszállító buszokhoz, de sokan már megérkeztek Poltavába a vasárnap éjszaka légitámadás által sújtott városból, ahol legalább 21 ember vesztett életét a becsapódó rakéta miatt. Mariupol esetében az evakuálásról egyelőre nem lehet sokat tudni, a Kijev határában fekvő Bucsából pedig az ukránok szerint a orosz fél szabotázsa miatt nem tudnak távozni a civilek. Irpinyből viszont többen is el tudtak menni az elmúlt 24 órában.
Az orosz ortodox egyház vezetője, Kirill moszkvai pátriárka vasárnapi prédikációjában a liberális nyugati értékeket – különös tekintettel a melegfelvonulásokat – tette felelőssé az orosz–ukrán háború kitöréséért.
Az Anonymous hekker-aktivista csoport Twitteren arról számolt be, hogy több mint 400 oroszországi biztonsági kamerát meghekkeltek, és mintegy száznak elérhetővé tették az élő közvetítését.