Tóth Krisztina: Sokszor érzem úgy, hogy egy megvalósult Black Mirror-szériában élünk
Tóth Krisztina A majom szeme című regénye egy névtelen közép-európai országban játszódik, ahol a hatalom a félelmet, a megfigyelést és a manipulációt használja a túlélés nyelveként. Azóta sok minden történt a világban, Magyarországon – és a szerzővel is. A regényt lefordították angolra, és olyan kritikai visszhangot kapott, amilyen magyar kortárs szépirodalmi műnek ritkán jut.
A Kánkán az üvegpadlón című novelláskötete első pillantásra egészen más világba vezet bennünket. Nincsenek benne diktátorok és látványos történelmi kataklizmák. Van viszont rengeteg magányos, beteg, öreg ember, vagy elhallgatott gyerek, aki túl korán ért meg valamit a világból. A Buksó vendége Tóth Krisztina, akivel nemzetközi sikerről és magyar közérzetről, a novella műfajáról, groteszk humorról, emlékezetről beszélget Nyáry Krisztián, és arról is, hogyan lehet még mindig pontosan beszélni egy olyan korban, amelyben mintha egyre nehezebben találnánk meg a szavakat egymáshoz.
A beszélgetés fontosabb gondolatait ebben a cikkben szövegesen is összefoglaltuk. A következő adás két hét múlva, június 2-án érkezik, addig is iratkozzon fel a Buksó új Spotify-csatornájára.
Az adás támogatója a 97. Ünnepi Könyvhét.
Az Ünnepi Könyvhét helyszínei a Vörösmarty tér, a Vigadó tér illetve a Duna korzó.