Közleményt adott ki az Újpest FC elnöke a focistadion építésének szüneteltetéséről
Az Újpest FC szerint a napokban „több találgatás is megjelent” a klub sportparkjának fejlesztésével kapcsolatban, ezért Ratatics Péter elnök szerdán közleményt adott ki az új focistadion és a beruházás egyéb részei építésének szüneteltetéséről. Azt írta: „a MOL elkötelezettsége az Újpest FC jövője mellett változatlan”.
Az építési engedélyre vonatkozó eljárás szüneteltetését maga az építtető kezdeményezte.
„Ez egy technikai döntés, amelyet a projektet érintő szabályozói környezet bizonytalanságain túl a környezetvédelmi és engedélyezési dokumentáció véglegesítéséhez kapcsolódó szakmai folyamatok tettek indokolttá”
– olvasható a közleményben.
Az Újpest-sportpark fejlesztése Ratatics szerint nem csupán egy stadionépítés. „Egy jelentős, saját forrásból finanszírozott magánberuházásról van szó, amely az Újpest FC jövője mellett az egész térség fejlődéséhez is hozzájárulhat. A projekt szervesen illeszkedik az Észak-Budapest közlekedési kapcsolatainak erősítését és egy új intermodális csomópont kialakítását célzó infrastruktúra fejlesztéséhez is” – írta a klubelnök.
2024-ben derült ki, hogy a Mol megvásárolja az Újpest FC-t. A cégcsoport ezután, tavaly június 20-án jelentette be, hogy előszerződést kötött a Fóti út 141. szám alatt található, közel 190 ezer négyzetméteres ingatlanra, ami a Tungsram gyártelepe volt egykor, Újpest Kertváros közvetlen szomszédságában.
Nem sokkal később az Orbán-kormány nemzetgazdasági szempontból kiemelt beruházássá nyilvánította a projektet. Trippon Norbert, Újpest polgármestere 2025 októberében úgy reagált, minden lehetséges eszközzel meg akarják védeni Újpest-kertváros nyugalmát, miután a környék lakói több fórumon is tiltakoztak a 18 ezres stadion építése ellen.