Felszámolási eljárás indult a győri egyetem vagyonkezelő alapítványának cége ellen

Felszámolási eljárás indult a győri Széchenyi István Egyetem vagyonkezelő alapítványának cége, a HUMDA ellen, amelyet eredetileg a motorsport támogatására hoztak létre, írta meg a hvg360.

Azt már egy ideje sejteni lehet, hogy problémák vannak a HUMDA Magyar Mobilitás-fejlesztési Ügynökség Zrt-nél. Az 50 milliárd forintos eszközállományú cég ugyanis évek óta veszteséges, már a 2022-es évet is kétmilliárdos veszteséggel zárta. A hvg360 azt írja, a választások másnapján az állami felszámolócég, a Nemzeti Reorganizációs Nonprofit Kft. átvette a HUMDA irányítását, és megkezdődött a cég felszámolási eljárása.

A céget még az Innovációs és Technológiai Minisztérium alapította azzal a céllal, hogy az autó- és motorsportban erősítse Magyarország pozícióját, majd az elektromos autók vásárlását ösztönző pályázatok lebonyolításában is részt vett. Az állami vállalatot Palkovics László, az akkori innovációs és technológiai miniszter révén a Széchenyi István Egyetemért Alapítvány kapta meg 2022-ben – Palkovicsot akkor nevezték ki a vagyonkezelő alapítvány kuratóriumi elnökének. Ezt a posztot 2024 októberéig töltötte be, ekkor ugyanis távozniuk kellett a kormányhoz közvetlenül kötődő szereplőknek az EU jogállamisági vizsgálatán fennakadt a fenntartó alapítványok, vagyis kekvák kuratóriumából.

A Széchenyi István Egyetemért Alapítványnál ott maradt a HUMDA, amelynek két leányvállalata van. Az egyiket, a HUMDA pro Kft.-t már most elérte az anyavállalat fizetésképtelensége, úgyhogy ennek a felszámolása is megkezdődött. A másik, a HUMDA Lab Kft. a hazai autó-motorsport és mobilitási szereplőknek a hatékony együttműködését szolgálná a Széchenyi István Egyetemmel – ez a cég egyelőre tartja magát.

Kedvenceink
Választás 2026
Tovább a mellékletre Tovább
Partnereinktől
Kövess minket Facebookon is!
További élő árfolyamok!