Dubaji csokis szaloncukrot dobott piacra egy magyar cukrászda. A Budapesttől alig 25 kilométerre található Sulyán Cukrászda a 250 grammos kiszerelésért 5200 forintot kér – írja a Világgazdaság. Az édességbolt még 1980-ban nyitott Veresegyházon, majd 15 évvel később Gödöllőn is lett egy üzletük.
A Sulyán Cukrászda nemrég jelentette be a honlapján, hogy az idei ünnepekre egy új szaloncukorral készülnek, ami nemcsak ajándék lehet, de karácsonyi dekoráció is. Az oldalukon azt írják, hogy a Dubai Csokoládé Pisztáciás Szaloncukor alapvetően egy tejcsokis finomság, amit pisztáciapasztával, kadayif tésztával és szezámmagos krémmel töltenek meg.
A dubaji csoki őrület már hetek óta lázban tartja az egész világot. A közösségi médiában posztolt videókon át az áruházak édesség polcain mindenhol találkozni pisztáciapaszta és knafeh keverékével töltött táblákkal. Mitől lett a dubaji csoki ennyire népszerű? Erről ebben a cikkünkben írtunk bővebben.
Mint írtuk, a Magyar Édességgyártók Szövetsége szerint idén egy sor tényező miatt drágábbak lesznek az édességek, mint tavaly. Az áramelkedés részben a klímaváltozásnak tudható be. A fontos termőterületnek számító nyugati-afrikai országokban a kevesebb és kiszámíthatatlanabb csapadék miatt jelentősen visszaesett a kakaótermés.
A szaloncukor árát magyar sajátosságok is emelik, ugyanis a magyar gyártók számára a munkabérek 12,5 százalékkal, a fuvarozás 18 százalékkal, a csomagoláshoz használt papír és alufólia ára 50 és 70 százalékkal emelkedett. A helyzetet tovább rontja a gyenge forint, hiszen mivel Magyarország nem a kakaótermeléséről híres, a kekszek kivételével az édességipar legtöbb terméke sok importot igényel. Mindezek hatására a szövetség elnöke, Sánta Sándor szerint az idén a középkategóriás szaloncukrok 5500-7000, a prémium kategóriás szaloncukrok 13-16 000 forintba kerülnek majd kilónként.