SZFE
RSS
Szarka Gábor, az SZFE kancellárja nem igazán érti, mi is a hallgatók problémája, szerinte sokan a szoros tanár-diák viszony miatt hagynák ott az SZFE-t.
A nőt kórházba vitték, könnyű sérülést szenvedett. Karácsony Gergely Facebook-oldalán azt írta, hogy le akarták vágni a nő arcáról a maszkot.
Báron György, Kárpáti Péter és Upor László sem tanít tovább a Színház- és Filmművészeti Egyetemen.
Az egyetemet fenntartó kuratórium elnöke szerint öt százalékkal nőtt a felvételizők száma.
A színésztől nem vették el az önkormányzati lakását a IX. kerületben, hiába lett ott ellenzéki polgármester, és az SZFE-re sem hívták tanítani, bár nem is akarna, és nem is tudna menni.
Szerinte Vidnyánszkynak esélyt sem adtak.
Az új egyetemi vezetés szerint ez átlagos. Az előző docens szerint viszont nagyon nem.
A blokád után az SZFE új vezetése gyors és nagy átalakításokba kezdett: új épületekben új tanárokkal indul a tavaszi félév. A hallgatók már elbúcsúztatták a régi egyetemet, és dönteniük kell, hogy maradnak, vagy inkább az új egyesületükben folytatják tovább. Őket szólaltattuk meg.
A Freeszfe nem tudta, hogy az iskola igényt tart az épületre, de szolidaritásukat fejezték ki.
Niedermüller Péter polgármester azt reméli, hogy a Damjanich utcában lévő épület Erzsébetváros Budapest egyik kulturális központja lesz.
Kulturális központot akarnak kialakítani az önkormányzattól kapott épületben.
Az átalakítások részeként új épületekbe költözik a Színművészeti, a diákok és az egykori oktatók vörös és fehér virágokkal érkeztek a néma búcsúztatóra.
Kiáll a Vidnyánszky Attila vezette kuratórium az ősszel kinevezett kancellár mellett, és remélik, hogy visszavonják a javaslatot.
Ódry Árpád örököse szerint a színpadot „kivégezték”.
Szarka Gábor tíz éve kapta meg a Józsefvárosi Becsületkereszt elnevezésű kitüntetést a Nemzeti Közszolgálati Egyetem józsefvárosi létrejöttében játszott szerepe miatt.
Bencsik András szerint az SZFE-n uralkodó állapotok is azt bizonyítják, hogy végig kell vinni a felsőoktatási modellváltást.
Az egyetem egyik új tanára interjút adott, melyben azt mondta, nem törekednek átnevelésre.
Bán János a Magyar Nemzetnek adott interjút immáron az SZFE egyik oktatójaként.
A rendező azt is megírta bejegyzésében, hogy Koltai korábban bejelentkezett nála azzal: oktatna az SZFE-n.
Soós Péter nevéhez egyébként olyan művek kötődnek, mint az Űrgammák, a Tűzvonalban és a Hacktion.
Pálfi Szabolcs állítása szerint jelezte, hogy nem visz új osztályt. A neve mégis megjelent egy közleményben. Ahogy Esztán Mónikáé is, aki szintén nem vállalja a feladatot.
A Telex megkeresésére közölte: azért kérték fel, hogy átadja a hallgatóknak azt a több évtizedes tapasztalatot, emberséget, amit több mint 70 film elkészítése során szerzett. Azt is elmondta, ő nem vett részt az egyetem körüli konfliktusban egyik oldalon sem.
A Nemzeti Színház igazgatója az általa szervezett fesztiválról az SZFE-ügy miatt távol maradó német színházi szakembernek írt levelet.
Kétharmadukat ő maga sem ismeri. Szerinte az, amit az egyetemmel művelnek, a vulgaritás határán van.
A színésztanárok nagy részét a Nemzeti Színház adja, a gyakorlóhely és mentorintézmény is a Nemzeti lesz.
Az egyetem hallgatói Freeszfe Egyesület néven új alkotóműhelyt hoznak létre.
Szerinte kevés mozgástere marad a HÖK-nek.
Hiába jelezték Kiss-B. Atillának az Operettszínház dolgozói az ügyvezető zaklatását, nem tett semmit. Februártól az SZFE-n oktat Velkovics Vilmossal.
Egy kiszivárgott listán közel harminc új oktató neve szerepel.
A filmintézetet Zsigmond Vilmosról, a színművészeti képzést Sinkovits Imréről nevezik el.