Országúti kerékpár

RSS

Az óriási dráma után egy meseszerű történettel zárult a Giro d'Italia

A visszavonulását egy hete bejelentő Mark Cavendish 38 évesen nyerte a zárószakaszt, és még az ellenfelei is őt ünnepelték.

Roglič egy láncleeséssel is megnyerte a mindent eldöntő időfutamot, ő nyeri az idei Girót

A szlovén bringás 26 másodperces hátrányból fordított, a 20. szakaszon 40 másodpercet vert az összetettben vezető Geraint Thomasra.

Giro: a születésnapos Thomasé maradt a rózsaszín trikó a háromfelvonásos hegyi dráma első szakaszán

A Dolomitokban már az első emelkedőn óriási volt a menés, a legvégén az összetett második Almeidát sikerült Rogličnak és Thomasnak leszakítania.

Hatalmas hajrá végén, centiméterekkel dőlt el a Giro 17. szakasza

A nagy hegyek előtt utoljára villanhattak meg a sprinterek, Dainesének kétszer kellett felgyorsulni a hajrában, így is nyert.

A Giro borzasztóan nehéz hete Roglič megrogyásával és Thomas rózsaszín trikójával indult

Az olasz kerékpáros kör 16. etapját Almeida nyerte, míg a második Geraint Thomas összetettben állt újra az élre az első durva hegyi szakasz után.

Visszavonul minden idők legjobb kerékpáros sprintere, akiről Zámolyban buszmegállót neveztek el

A 38 éves Mark Cavendish nagy célja, hogy még egy szakaszt nyerjen a Tour de France-on.

Giro: amerikai győzelem Bergamóban, brutális hegyi szakasszal kezdődik az utolsó hét

Brandon McNulty szökésből nyerte az olasz körverseny 15. szakaszát a hétfői szünnap előtt.

Az idei Giro egyik legszimpatikusabb bringása megint az utolsó métereken maradt le a győzelemről

A kanadai Derek Geet ezúttal a német Nico Denz sprintelte le a szökés végén, csupán pár centi döntött köztük. Valter Attila korábbi csapata vette át a rózsaszín trikót a 14. szakaszon.

A nevető harmadik nyerte az időjárás miatt alaposan lerövidített szakaszt a Girón

Az eredetileg betervezett 199 kilométer helyett csupán 75-öt tekertek a bringások a 13. szakaszon, amit Einer Rubio nyert az öldöklő csatát vívó Jefferson Alexander Cepeda és Thibaut Pinot előtt.

Két nap alatt két német győzelem a Girón, a nagy nevek a pénteki hegyi szakaszra pihentek

Nico Denz szökésből nyerte az olasz körverseny 12. szakaszát.