Egyelőre nem tudják, mi okozza a télen-nyáron látható mintákat.
NASA
RSS
Most kezdődik csak az igazi kaland a marsjáró életében.
Az internet népe gyorsan megfejtette a fura piros-fehér mintázatba rejtett kódot. Nem az idegeneknek üzen vele a NASA, hanem a Föld lakóinak.
Soha nem látott és hallott felvételek a Marsról.
A videó szerint már be is futott a történelmi marsi hangfelvétel a Perseverance-től.
A NASA eddigi legbonyolultabb űrbéli manővere után a Perseverance minden eddiginél nagyobb eséllyel kutathat a marsi élet nyomai után. A 2,7 milliárd dolláros marsjáró először mutatja majd meg a Mars hangját, sőt, a küldetése alatt először végez majd repülést az emberiség egy másik bolygón.
Nappal is csak 4 fok lesz a maximum-hőmérséklet a Perseverance új otthonában.
Kilenc év után landol ismét marsjáró a Marson, a Perseverance viszont nem csak, hogy minden eddiginél fontosabb tudományos vizsgálatokra készül, a küldetése is sokkal komplexebb és veszélyesebb, mint bármelyik elődjéé volt. Több száz dolog mehet félre az autó méretű robot landolásánál, és egy gikszer az űr meghódítását is jelentősen visszavetné.
Trump elnöksége alatt a cél az volt, hogy 2024-re amerikaiak szálljanak le a Holdra, de Biden más problémákra összpontosít.
Az úgynevezett vízszimatoló akár pár kilós robotokon is bevethető lesz.
Elfogyott a parkolóhely. Az MLP-2-ről indult az Apollo-12 és 14 küldetés, de sok űrsikló-repülés, köztük a Challenger végzetes utolsó útja is.
Egy amerikai csillagász vesztette el az 1950-es években.
A NASA beindította a világ legerősebb rakétáját, az SLS-t, amivel 2024-ben újra emberek mehetnek a Holdra. A nyolcpercesre tervezett tesztet idő előtt meg kellett szakítani, de így is egyre közelebb a következő NASA-holdmisszió, az Artemis 1.
Az eddigi eredmények alapján kalkulálták a tudósok a Mars vastagságát, de végül rosszul.
Az amerikaiak szerint a program célja az volt, hogy olyan embereket toborozzon, akik hozzáféréssel rendelkeznek a kínaiak számára fontos információkhoz, szellemi tulajdonhoz.
Az aranylázhoz hasonló roham indulhat meg a Hold értékes nyersanyagaiért, miután az Egyesült Államok és a NASA bejelentette, melyik privát cégek segítségével kezdik meg a holdkőzet begyűjtését. A nagy roham hátráltathatja a Hold további felfedezését, és nem is elsősorban a kőzetek begyűjtéséről szól.
A NASA animációval mutatja meg, hogyan éri el a felszínt a múltbeli marsi élet nyomait kutató Perseverance.
A majmok soha nem vettek részt kísérletekben, csak egy gyógyszerkutató cég bérelte a NASA-tól a helyet, ahol éltek.
Több csoportból válogatják majd ki azt a két asztronautát, akiket 2024-ben indítanának útnak.
Hosszútávon az a cél, hogy a magán üzleti szektor jobban vegye ki a részét az űrkutatásból, és huzamosabb ideig tudjunk embert küldeni a Holdra.
Helyi idő szerint vasárnap 19:27-kor Elon Musk űripari magáncége, a SpaceX négy űrhajóst küldött az űrbe.
A három éve Donald Trump által kinevezett republikánus Jim Bridenstine szerint nem ő a megfelelő ember a most megválasztott Joe Bidennel való közös munkára.
Ráadásul egy része a felszínen, nagyon könnyen hozzáférhető helyen található.
Az OSIRIS-Rex kisbolygókutató űrszonda a Bennu nevű aszteroidáról próbált mintát venni.
A NASA 2024-ig újra embert akar a Holdra juttatni, amelyen hosszú távra készül berendezkedni.
A Bennun található kőzetek arra is választ adhatnak, hogyan alakulhat ki élet egy bolygón.
A NASA New Horizon nevű űrszondája 2015-ben fedezte fel a havasnak tűnő hegyeket a törpebolygón.
Oroszország és Kína egyelőre nem csatlakozott az Artemis-egyezséghez, ami szabályozná az égitest használatát.
A NASA űrtávcsöve egy éven át követte végig egy csillag pusztulását, a kozmikus fényshow ötmilliárdszor fényesebb volt a Napnál, mielőtt elhalványult.
Az ISS-en a kilencvenes évek óta használnak orosz és amerikai fejlesztésű toaletteket, az új sokkal modernebb és kényelmesebb lesz.